Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: manders

Національний художній музей України розпочав першу подію із циклу «Незавершені історії: нові твори з колекції».

Історія виставки

У 2021 році французький дослідник мистецтва Жан-Клод Маркаде подарував Національному художньому музею України роботи українських митців-модерністів, які творили у Франції. Тоді музейна колекція поповнилася 98 творами Михайла Андрієнка та 58 роботами Анни Старицької.

Жан-Клод Маркаде та його дружина, українка за походженням, Валентина Маркаде (Васютинська) зробили значний внесок в популяризацію українського мистецтва у Франції. Так, Валентина Маркаде у 1981 році захистила дисертацію з історії українського мистецтва, а Жан-Клод Маркаде досліджував український авангард та є автором монографії про Казимира Малевича.

Михайло Андрієнко був помітною постаттю в середовищі Паризької школи, він творив у багатьох новітніх напрямах – від фовізму до сюрреалізму. Творчість Анни Старицької цікава широким діапазоном технік: вона зверталася до колажу, монотипії та найрізноманітніших варіацій естампу.

Що чекає відвідувачів?

12-14 жовтня вибрані роботи митців представлять у залах художнього музею. У відвідувачів буде можливість побачити кілька творів Анни Старицької й Михайла Андрієнка, поспілкуватися із фахівцями про особливості творчості української діаспори, а також побачити на відео всі роботи, які подарував музею Жан-Клод Маркаде.

Музей також запрошує долучитися до різноманітних активностей:

  • 12 жовтня (четвер) о 17:00 – розмова із науковцями про українських митців за кордоном та про повернення їхньої спадщини в Україну. Участь візьмуть дослідниці українського мистецтва ХХ століття Оксана Баршинова, Тетяна Жмурко (NAMU) й Анна Лексіна (Музей української діаспори)
  • 14 жовтня (субота) о 14:00 – майстер-клас для дітей від 8 років “Чарівні створіння” за мотивами творів Анни Старицької (змішана техніка із використанням трафаретів). Батьки у цей час матимуть змогу не лише оглянути експозицію, а й поспілкуватися про твори з медіатором.
  • 14 жовтня (субота) о 16:00 – «Запитай медіатора»: усі охочі зможуть поставити свої питання медіатору, поспілкуватися про побачені твори, поділитися думками і враженнями.

Виставка відкрита для відвідування 12–14 жовтня з 12:00 до 17:00. Вартість відвідування лише виставки – 50 грн. Вартість відвідування подій – 100 грн, майстер-класу – 150 грн. Щоб зареєструватися на подію, переходьте за посиланням: http://surl.li/lyxgt.

Адміністрація музею повідомляє, що, на жаль, з технічних причин у музеї тимчасово недоступна оплата картою. Наразі розрахунок можливий готівкою або ж переказом на картку.

Потрапити до музею можна через службовий вхід, розташований з тильного боку будівлі.

Нагадаємо, нещодавно у Довженко-центрі відкрилася виставка про будівництво каскаду ГЕС.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button