Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 297 днів. За цей час ми опублікували 26304 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: manders

Національний художній музей України розпочав першу подію із циклу «Незавершені історії: нові твори з колекції».

Історія виставки

У 2021 році французький дослідник мистецтва Жан-Клод Маркаде подарував Національному художньому музею України роботи українських митців-модерністів, які творили у Франції. Тоді музейна колекція поповнилася 98 творами Михайла Андрієнка та 58 роботами Анни Старицької.

Жан-Клод Маркаде та його дружина, українка за походженням, Валентина Маркаде (Васютинська) зробили значний внесок в популяризацію українського мистецтва у Франції. Так, Валентина Маркаде у 1981 році захистила дисертацію з історії українського мистецтва, а Жан-Клод Маркаде досліджував український авангард та є автором монографії про Казимира Малевича.

Михайло Андрієнко був помітною постаттю в середовищі Паризької школи, він творив у багатьох новітніх напрямах – від фовізму до сюрреалізму. Творчість Анни Старицької цікава широким діапазоном технік: вона зверталася до колажу, монотипії та найрізноманітніших варіацій естампу.

Що чекає відвідувачів?

12-14 жовтня вибрані роботи митців представлять у залах художнього музею. У відвідувачів буде можливість побачити кілька творів Анни Старицької й Михайла Андрієнка, поспілкуватися із фахівцями про особливості творчості української діаспори, а також побачити на відео всі роботи, які подарував музею Жан-Клод Маркаде.

Музей також запрошує долучитися до різноманітних активностей:

  • 12 жовтня (четвер) о 17:00 – розмова із науковцями про українських митців за кордоном та про повернення їхньої спадщини в Україну. Участь візьмуть дослідниці українського мистецтва ХХ століття Оксана Баршинова, Тетяна Жмурко (NAMU) й Анна Лексіна (Музей української діаспори)
  • 14 жовтня (субота) о 14:00 – майстер-клас для дітей від 8 років “Чарівні створіння” за мотивами творів Анни Старицької (змішана техніка із використанням трафаретів). Батьки у цей час матимуть змогу не лише оглянути експозицію, а й поспілкуватися про твори з медіатором.
  • 14 жовтня (субота) о 16:00 – «Запитай медіатора»: усі охочі зможуть поставити свої питання медіатору, поспілкуватися про побачені твори, поділитися думками і враженнями.

Виставка відкрита для відвідування 12–14 жовтня з 12:00 до 17:00. Вартість відвідування лише виставки – 50 грн. Вартість відвідування подій – 100 грн, майстер-класу – 150 грн. Щоб зареєструватися на подію, переходьте за посиланням: http://surl.li/lyxgt.

Адміністрація музею повідомляє, що, на жаль, з технічних причин у музеї тимчасово недоступна оплата картою. Наразі розрахунок можливий готівкою або ж переказом на картку.

Потрапити до музею можна через службовий вхід, розташований з тильного боку будівлі.

Нагадаємо, нещодавно у Довженко-центрі відкрилася виставка про будівництво каскаду ГЕС.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button