Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: krystynopol.info

Більшість жителів Червонограда Львівської області, які брали участь у публічному обговоренні восьмого жовтня, висловилися проти перейменування міста, повідомляє Tvoemisto.tv.

Деколонізувати назву рекомендує Національна комісія зі стандартів державної мови. Якщо до кінця жовтня мешканці не визначаться з новою назвою, рішення ухвалюватиме Верховна Рада на підставі пропозицій Українського інституту національної пам’яті.

Площа Ринок у Кристинополі, 1916 рік

Місто заснував у 1692 році польский шляхтич Фелікс Казимир Потоцький, назвавши його Кристинопіль — на честь своєї дружини. 1951 року місто перейшло до СРСР і отримало назву Червоноград. Польща за тією ж угодою отримала Устрики Долішні. Відтоді почалося будівництво вугільних шахт, і Червоноград набув слави саме як гірничодобувний центр.

Фото: Nat.I.K.*18*natan, CC BY-SA 4.0

«За моїми спостереженнями, ті люди, які проти перейменування, поділяються на дві категорії: перші звикли до назви Червоноград та не хочуть бачити в цьому нічого комуністичного, — пояснює заступник міського голови Тарас Тирко. — Другі вважають, що єдиною альтернативою буде Кристинопіль, проте мають упереджене ставлення до цієї назви, адже це на честь доньки (дружини — ред.) польського шляхтича».

На обговоренні в Народному домі лунали варіанти Клюсів та Сагайдачний. Та переважна більшість присутніх висловилися за те, аби не змінювати назву міста.

Ініціатива «Деколонізація.Україна» обурилася громадськими зборами в Червонограді та пообіцяла поскаржитися в СБУ.

На сайті міської ради мешканці пропонують також назви Новий Двір, Довгобудськ, Торонто. Громадська активістка Анастасія Безпалько висунула варіант Шептицький: предстоятель УГКЦ складав обіти у місцевому монастирі та викладав тут філософію.

«Кристинопіль — це буде те саме, що з радянською назвою, тільки в часи польського панування, — пише один із противників зміни назви Андрій Шульган. — На превеликий жаль, основний розвиток цих територій саме як міста припав на радянські та польські часи… Саме Червоноград — це шахтарське місто, Червоноград — місто, яке перше демонтувало пам’ятник Леніну (у серпні 1990 року — ред.)».

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button