«Київпастранс» знову порахував собівартість проїзду в громадському транспорті
Вона у кілька разів перевищує вартість проїзду
Вона у кілька разів перевищує вартість проїзду
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 122 днів. За цей час ми опублікували 24984 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Директорка з економіки та фінансів КП «Київпастранс» Антоніна Старостенко відповіла на запит активіста з групи «Пасажири Києва» Павла Постоєнка щодо собівартості проїзду у комунальному транспорті Києва.
«З часу останньої зміни тарифів на перевезення пасажирів у міському пасажирському транспорті відбулись суттєві економічні зміни, підвищились тарифи на електричну енергію у 2 рази, дизельне паливо – на 73%, також підвищилась мінімальна заробітна плата на 80%, тому на сьогодні собівартість перевезення одного пасажира значно перевищує оплату за проїзд майже в 2,5-3 рази», – йдеться у відповіді.
Наша редакція раніше вже аналізувала тему вартості проїзду громадського транспорту. За даними Євростату, в країнах Європи на громадський транспорт витрачають в середньому 2% ВВП. Ця цифра є середньою в країнах Євросоюзу, проте деякі міста витрачають на розвиток громадського транспорту понад третину свого бюджету.
Проте лише близько 30% перевезення пасажирів в системі міського громадського транспорту фінансуються з продажу квитків. Решту коштів міська влада зазвичай виділяє з бюджету. Тому вартість проїзду і не повинна дорівнювати собівартості поїздки.
У 2022 «Київпастранс» перевіз на 40% менше пасажирів, ніж у попередні роки – це на 100 мільйонів менше, ніж у 2021. Про це повідомили активісти групи «Пасажири Києва». Окрім причин повʼязаних із війною, є також політичні причини такого спаду:
Через зменшення випуску комунального транспорту на маршрути збільшились і інтервали руху – іноді вони сягають більше 20 хвилин.
Натомість приватні перевізники продовжують активно курсувати. Середня вартість проїзду у маршрутці складає 12-15 грн по Києву, що приблизно вдвічі більше, ніж вартість проїзду у комунальному транспорті.
«Пасажири Києва» пишуть, що Департаменту транспортної інфраструктури для зменшення собівартості перевезень варто попрацювати над ефективністю роботи і збільшенням випуску рухомого складу. Це збільшить пасажиропотік та прибуток від перевезень.
Нагадаємо, недавно «Київпастранс» пояснив, де зараз 30 зі 105 подарованих європейськими містами автобусів.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті