Як у Нью-Йорку перетворили сміттєзвалище на парк?
Одне з найбільших звалищ у світі стало мальовничим парком.
Одне з найбільших звалищ у світі стало мальовничим парком.
Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 296 днів. За цей час ми опублікували 26302 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
Стати членом Товариства | Хто ми такі?
Звалище Фрешкіллс на Стейтен-Айлед колись було одним із найбільших сміттєзвалищ у світі, пише видання Bloomberg. У 2001 міська влада Нью-Йорку закрила його та розпочала процес перетворення звалища у парк. У 2013 там відкрили футбольне поле, а у 2015 – велодоріжку. А на минулих вихідних відкрили Північний парк – першу секцію, що надала відвідувачам доступ до внутрішньої частини звалища.
Роберт Моузес, нью-йоркський комісар з парків, обрав Фрешкіллс як місце для сміттєзвалища після Другої світової війни. Тоді це була болотяна місцевість. Початково планувалось через три роки закрити сміттєзвалище та збудувати на ньому житлові будинки, проте Нью-Йорк розростався швидко і все більшу кількість сміття потрібно було кудись вивозити. Сміттєзвалище щоденно приймало до 29 тисяч тонн сміття, яке займало все більше місця та створювало сильний сморід. Після багатьох судових позовів місто розпочало перетворення звалища.
У Північному парку зі сміття утворились чотири пагорби, розташовані вздовж струмка, де люди плавають на каяках. Поверх цього сміття насипали шість шарів ґрунту, піску та поклали пластикову підкладку, що запобігти токсичним витокам. Також там створили вентиляційний шар, який спрямовує випари сміттєвого газу у спеціальні труби.
«Найбільшим випробуванням під час перетворення сміттєзвалища було виправдати очікування нашої спільноти, – коментує Марк Мерфі, адміністратор парку Фрешкіллс, – а також визначити, для чого реально може бути використана ця земля».
Більш ніж 500 колишніх звалищ Америки було перетворено на енергетичні проєкти, що перероблюють випари звалища на пальне. Глибоко під 8900 км2 землі Фрешкіллс знаходиться система збирання газу, яка всмоктує сміттєві випари та направляє їх до очищувального заводу, де з випарів видаляють метан. Місто продає 42,500 кубічних футів цього очищеного біогазу місцевому комунальному підприємству, яке розподіляє його по будинках Стейтен-Айленда.
Нагадаємо, нещодавно русло річки Либідь перекривали, щоб розчистити річку від сміття. А на Київщині та Чернігівщині використовують будівельне сміття для відбудови житла.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті