Як тепер виглядає бруталістська Тиранська піраміда всередині? (фото)
По центру, ніби башта з кубиків, нагромаджені кольорові бокси.
По центру, ніби башта з кубиків, нагромаджені кольорові бокси.
Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 296 днів. За цей час ми опублікували 26300 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
Стати членом Товариства | Хто ми такі?
У Тирані, столиці Албанії офіційно відкрили реконструйовану за проєктом нідерландського бюро MVRDV піраміду, пам’ятку бруталізму, повідомляє Dezeen.
Раніше похилі бетонні стіни не мали сходів, але албанські підлітки все одно видиралися на дах. Архітектори переосмислили це стихійне використання будівлі. У цієї функції є й символічний вимір — жителі можуть підійматися на споруду, яка колись слугувала монументальним музеєм лідера Енвера Ходжи.
«Пам’ятаючи про те, що це була найдорожча будівля, збудована в комуністичний період, при тому, що пригноблене албанське населення жило у злиднях, ми прибрали всі символи, що прославляли диктатуру, — коментує Віні Мас, співзасновник MVRDV. — Та водночас ми зберегли деякі оригінальні деталі, щоб відвідувачі не забували про темне минуле будівлі.
Водночас окремі секції лишили без сходів, щоб з них можна було з’їжджати.
Тепер можна роздивитися і внутрішній простір.
Архітектори розмістили кольорові бокси — чотири нагорі будівлі, декілька на прилеглій території, а також і всередині приміщення.
Вони нагромаджені по центру під склепінням, ніби башта з кубиків, формуючи кімнати різного призначення. Там розміщуватимуться навчальні класи, майстерні, офіси та кав’ярні.
Половину цих кольорових боксів віддають неприбутковій освітній організації, яка навчає підлітків віком 12-18 років сучасним предметам, таким як програмування, робототехніка та анімація.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті