Київрада підтримала знесення історичної садиби на Прорізній – кияни вийшли на протест
«Сьогодні стало дуже модним давати статуси памʼяток направо і наліво», - прокоментував один з депутатів.
«Сьогодні стало дуже модним давати статуси памʼяток направо і наліво», - прокоментував один з депутатів.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 122 днів. За цей час ми опублікували 24984 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Учора земельна комісія Київради підтримала проєкт передачі під нове будівництво флігеля садиби Грубера – пам’ятки архітектури 1882 року, повідомив Дмитро Перов. За це рішення проголосували 21 з 23 депутатів.
Сьогодні на сесії Київради голосуватимуть за прийняття цього рішення – питання позначили як невідкладне.
«Знаєте, сьогодні стало дуже модним давати статуси [памʼяток] направо і наліво. Прошу підтримати проєкт рішення», – сказав під час голосування депутат Сергій Кримчак.
«Таким інвесторам і в такий час треба ставити пам’ятники за те, що вони хочуть навести лад в цьому місті», – підтримав колегу Владислав Турець.
На місці флігеля хочуть звести чотириповерховий офісний центр з підземним паркінгом. Раніше власник, ТОВ «Златовлат», вже зруйнував два історичних будинки на сусідніх ділянках.
Відповідно до ст. 24 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» земельна ділянка історико-культурного призначення може бути передана лише за наявності генплану, плану зонування або детального плану територій. Жодного з цих документів у міста немає, а отже сама процедура передачі такої ділянки є порушеною, коментує активіст.
«Проєкт рішення містить класифікатор цільово призначення саме «будівництво», а не «реставрація», хоча ст. 22 Закону України «Про охорону культурної спадщини» дозволяє проводити на памʼятках лише один вид робіт – реставрацію», – прокоментував Перов.
Сьогодні Дмитро Перов заявив про причетність до будівництва Андрія Шевченка, колишнього тренера української збірної з футболу, та звернувся до нього з проханням зберегти памʼятку.
«До мене дійшла інформація, що Ви, людина-гордість України та справжня легенда Динамо, – маєте відношення до запланованого будівництва на місці памʼятки на Прорізній, 25-а», – написав Перов.
Дмитро Перов посилається на інформацію видання LB.ua, яке у 2014 році повідомило, що компанія «Златовлад», основним власником якої є футболіст, хоче побудувати офіс на вул. Прорізній, 25-а.
Сьогодні вранці небайдужі кияни вийшли на мітинг під Київрадою з вимогою зберегти памʼятку, повідомили у спільноті «Спадщина». Мітингувальники вимагають від депутатів не порушувати закон та не допустити прийняття проєкту рішення.
«Ми активно слідкуємо за перебігом подій, і в разі необхідності будемо влаштовувати чергування, й блокувати проїзд техніки на ділянку», – заявили у спільноті.
Нагадаємо, 31 жовтня суд повернув «Квітам України» статус памʼятки.
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті
© Хмарочос | 2024
Знайшли людину- гордість! По хуй йому історія і люди,їхня повага,цьому падлу головне- гроші!