Магазин в Івано-Франківську не знищив мозаїку, а зробив частиною інтер’єру
З обох боків панно напис «Чим хата багата, тим і рада».
З обох боків панно напис «Чим хата багата, тим і рада».
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Магазин Samsung в Івано-Франківську зберіг мозаїку радянського періоду та вписав її в інтер’єр, повідомляє автор блогу «ісусе та кінцева», який досліджує українську спадщину, зокрема мозаїки на автобусних зупинках.
Авторство мозаїки належить шістдесятнику Опанасу Заливасі. Панно майже повністю викладено натуральним каменем. З обох боків напис «Чим хата багата, тим і рада».
Магазин розташовано на вулиці Незалежності 4. На інстаграм-сторінці можна побачити фото товарів на тлі цієї мозаїки.
Опанас Заливаха у 1964 році створив разом з Аллою Горською, Людмилою Семикіною, Галиною Севрук та Галиною Зубченко вітраж «Шевченко. Мати» у вестибюлі Червоного корпусу Київського університету. Цей твір знищили як ідейно ворожий.
Після цого Заливаха відсидів п’ять років у таборі в Мордовії за «за антирадянську агітацію». Там його відвідувала Алла Горська.
Помер художник у 2007 році в Івано-Франківську. У травні цього року в Києві перейменували вулицю Матросова на честь Заливахи.
У червні в пожежній частину в Києві знищили мозаїчне панно. Наприкінці вересня в будинку «Торгпреса» у Львові було знищене мозаїчне панно авторства Богдана Сойки. У жовтні на фасаді будинку в Кам’янці-Подільському зафарбували мозаїчне панно.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті