Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 119 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото з відкритих джерел

На території Києво-Могилянської академії проведуть археологічні розкопки для дослідження залишків Богоявленського собору Києво-Братського монастиря. Про це повідомила директорка Департаменту охорони культурної спадщини КМДА Марина Соловйова.

«Хочу наголосити, що цю пам’ятку у 2022 році було занесено до Переліку об’єктів культурної спадщини міста Києва. А у 2023 році – до Державного реєстру нерухомих пам’яток України», – зазначила Соловйова.

Деякі історики вважають, що на території зруйнованого Богоявленського собору знаходиться поховання гетьмана Петра Сагайдачного, проте інші стверджують, що під час будівництва собору могилу було перенесено. За словами Марини Соловйової, археологічне дослідження залишків собору допоможе визначити розташування могили славетного гетьмана.

На місці Богоявленського собору зараз знаходиться один з корпусів Києво-Могилянської академії.

Історія собору

Панорама Подолу у 1870-х роках

Богоявленський собор був збудований протягом 1690-1693 років за кошти гетьмана Івана Мазепи. До того на його місці був деревʼяний собор, збудований у 1620 році гетьманом Петром Сагайдачним.

Богоявленський собор був одним із найяскравіших зразків барокових гетьманських храмів та однією з найбільших споруд тогочасного Києва. 

У лютому 1935 року Богоявленський собор та два верхні яруси дзвіниці було знищено. На фундаменті собору влаштували плац для курсантів Київського військово-морського політичного училища.

Торгові ряди та дзвіниця у 1918 році

Згодом на місці дзвіниці собору збудували корпус Києво-Могилянської академії.

Нагадаємо, Софійський собор провів тендер на реставрацію покрівлі, конструкцій та позолоти куполів. 

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button