Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 296 днів. За цей час ми опублікували 26302 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: Дмитро Перов/Facebook

Учора активісти спільноти «Спадщина» заблокували проїзд будівельної техніки до охоронної зони Будинку з комахами на Володимирській, 93. Зараз роботи зупинені.

Небайдужі кияни провели фотовиставку зруйнованих історичних будинків на в’їзді до будівельного майданчика, роблячи одразу дві справи: блокування будівництва та привернення уваги до проблеми знищення історичної забудови Києва.

Фото: Дмитро Перов/Facebook

Через будівельні роботи впритул до будинку у ньому почали зʼявлятись тріщини. Будівельники вивозили ґрунт з майданчика, оголюючи фундамент будівлі, а через риття котловану права частина будівлі почала нахилятись вбік, через що вона могла взагалі провалитись.

Фото: Дмитро Перов/Facebook

Виклики поліції на місце робіт не допомагали – вона розводила руками і казала, що це «приватна територія». Попри те, що відповідно до закону про охорону культурної спадщини, нове будівництво ближче 20 м до памʼятки заборонене.

«Тож, ми вирішили допомогти правоохоронцям і зупинити заїзд будівельної техніки», – прокоментував активіст Дмитро Перов.

Фото: Спадщина/Telegram
Фото: Дмитро Перов/Facebook

Тепер активісти чекають, щоб прокуратура наклала арешт на земельну ділянку та будівельну техніку – раніше до прокуратури вже було подано відповідне звернення.

Нагадаємо, у 2020 біля будинку вперше почали відбуватись будівельні роботи – тоді у будинку почали зʼявлятись тріщини та тріснула водопровідна труба. Тоді в КМДА та поліції на звернення мешканців не реагували. У 2021 будинку надали охоронний статус, проте вже тоді більшість людей виїхали зі своїх аварійних квартир, а будинок продовжили руйнувати. У 2022 році суд позбавив будинок охоронного статусу.

У квітні цього року забудовник продовжив роботи, але через приписи КМДА в нього забрали техніку, після чого він продовжив розбирати памʼятку вручну – тоді будинок позбавився півтора поверху правого крила.

У травні київські активісти створили у будинку громадський простір, а у червні Мінкульт вніс Будинок з комахами до памʼяток архітектури місцевого значення. Наприкінці жовтня до будинку знову звезли будівельну техніку.

Будинок Марії Станіславської, також відомий як Будинок з комахами, збудований у 1893 році та має унікальний інтер’єр: на плафоні парадних сходів зображено рослинний декор з гіпертрофованими комахами, зокрема мухами, у стилі модерн.

Нагадаємо, забудовник відновив будівництво біля Соломʼянського ландшафтного парку.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button