Аудит Київміськбуду: не вистачає 21 млрд грн, але «справа у зовнішніх чинниках»
Експерти не виявили фактів завищення собівартості об’єктів, заниження показників прибутковості чи доведення підприємства до банкрутства.
Експерти не виявили фактів завищення собівартості об’єктів, заниження показників прибутковості чи доведення підприємства до банкрутства.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24972 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
У серпні стало відомо, що «Ernst & Young» проведе аудит «Київміськбуду», який раніше повідомив про значну заборгованість за договорами розстрочки. Перевірка охопила період з 2020 до першого кварталу 2023 року.
Окрім «Ernst & Young», аудит проводили також українські компанії «НХД-Аудит» та Baker Tilly, розповідає ЛІГА.Бізнес. Експерти не виявили внутрішніх проблем компанії та повідомили, що забудовник опинився у скрутному становищі через зовнішні обставини. Аудитори бачать розвʼязання проблеми у виділенні додаткових коштів на будівництво обʼєктів та погашенні інвесторами заборгованості.
Експерти з Baker Tilly вважають, що на фінансовий стан «Київміськбуду» вплинуло:
Аудитори з «НХД-Аудит» стверджують, що фінансовий стан Київміськбуду свідчить про високий рівень спроможності виконувати зобов’язання та низьку ймовірність банкрутства. На їх думку кризову ситуацію спричинили зовнішні макроекономічні фактори – вони вплинули на поведінку індивідуальних інвесторів, які складають 90% доходів компанії.
Експерти не виявили фактів завищення собівартості об’єктів, заниження показників прибутковості, доведення підприємства до банкрутства чи безпідставного виведення активів.
У звіті Baker Tilly «Київміськбуду» радять надалі використовувати комбіноване фінансування проєктів, щоб менше залежати від індивідуальних інвесторів.
Тимчасова контрольна комісія з питань перевірки «Київміськбуду» рекомендувала компанії посилити контроль за своєю фінансово-економічною діяльністю. А у випадку порушень – прийняти відповідні кадрові рішення.
Комісія також рекомендувала КМДА збільшити склад наглядової ради «Київміськбуду» до пʼяти осіб. Серед іншого були пропозиції здійснювати закупівлю нерухомості в обсягах, передбаченими результатами аудиту «Ernst & Young», а також розглянути можливість виділення фінансової позики або докапіталізації компанії.
Київрада розглядає можливість звернення до Кабміну з вимогою компенсувати «Київміськбуду» 2,28 млрд грн збитку, пов’язаного з добудовою проєктів «Укрбуду».
Зараз Київміськбуд реалізує 22 об’єкти, роботи на яких зупинено. Серед причин затримки будівництва компанія називає пандемію коронавірусу та початок повномасштабної війни: через COVID-19 роботи на будмайданчиках зупинились на кілька місяців, а після повномасштабного вторгнення обстріли завадили планам та значно піднялись ціни на матеріали.
Для добудови 20 ЖК «Київміськбуду» знадобиться 17,7 млрд грн: у компанії стверджують, якщо всі комплекси збудувати та продати, то девелопер матиме ще 6 млрд грн «плюсу». І додають, що активізація будівництва відбудеться після закінчення війни або за наявності фінансування від Київради.
Про діяльність компанії вже неодноразово виходили розслідування: у травні Bihus.info опублікували матеріал, у якому йдеться про те, що відведену компанії землю у Козині Київської області забудувало розкішними котеджами оточення Ігоря Кушніра, президента «Київміськбуду». А в іншому розслідуванні розповіли, як компанія виплачувала мільярди гривень компаніям, наближеним до Кушніра.
Нагадаємо, заступник Кличка розповів, що в усіх забудовників такі ж величезні проблеми, як і в «Київміськбуду».
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті