Від XIX століття й до нині: в Києві відкрилася виставка про історію святкування Різдва
Тут можна побачити вінтажні ялинкові іграшки, фігурки з вати та пап’є-маше, прикраси з тонкого скла ручної роботи та багато іншого.
Тут можна побачити вінтажні ялинкові іграшки, фігурки з вати та пап’є-маше, прикраси з тонкого скла ручної роботи та багато іншого.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 119 днів. За цей час ми опублікували 24968 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Нещодавно у Музеї історії міста Києва відкрилася виставка «Київська ялинка від XIX століття – до сьогодення». Експозиція демонструє, як змінювалися традиції святкування Різдва, а разом з ними – і святкове дерево.
Відвідувачі побачать, як ялинка змінювалась протягом останніх кількасот років: спершу вона була різдвяною, а за панування радянської влади її вже називали «новорічною». Проте поступово вона повертається до різдвяної – цьогоріч Україна святкуватиме Різдво 25 грудня разом з європейською спільнотою.
«Радянська влада всюди вплітала пропаганду – за тих часів навіть новорічні іграшки були рупором для неї», – коментують виставку у Мінкульті.
Якщо раніше верхівку ялинки прикрашала Вифлеємська зірка, то за радянських часів вона перетворилась на п’ятикутну «кремлівську», а замість янголів на гілках звисали картонні та ватні піонери й червоноармійці. Навіть в ялинкових іграшках влада відображала досягнення Радянського Союзу – освоєння Півночі, космосу, кукурудзяна кампанія.
Також тут представлені вінтажні ялинкові іграшки, фігурки з вати та пап’є-маше, прикраси з тонкого скла ручної роботи, гірлянди, картонні та пластикові іграшки, фабричні скляні іграшки. Також гості зможуть побачити живописні та графічні роботи українських митців із зображенням видів зимового Києва з фондів Музею історії міста Києва.
Генеральна директорка музею Діана Попова розповідає, що цією виставкою прагнуть показати, «який довгий шлях Україні довелось пройти, аби відзначати Різдво разом з усією Європою, з нашими друзями та союзниками».
Графік роботи:
Нагадаємо, 23 листопада в Музеї Голодомору відкрилася виставка «Намір»: вона порівнює голод 1930-х із нинішньою війною.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті