Кияни та львів’яни платять за оренду майже 80% середньої зарплати, якщо вірити оголошенням на сайтах
У Києві оренда однокімнатного помешкання коштує в середньому 15,5 тисячі гривень.
У Києві оренда однокімнатного помешкання коштує в середньому 15,5 тисячі гривень.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Кияни та львів’яни платять за оренду майже 80% зарплати — такого висновку дійшли аналітики Work.ua та DIM.RIA, проаналізувавши оголошення на обох сайтах.
У дослідженні спиралися на дані про зарплати в обласних центрах відповідно до жовтневих оголошень на сайті Work.ua та дані про вартість оренди однокімнатних квартир у тих же обласних центрах на DIM.RIA. Обирали лише оголошення, де ціна вказана у гривнях, і не враховували дорогі квартири — понад 30 тисяч гривень на місяць.
«Звісно ж, людина із середньою заробітною платою не обов’язково винайматиме саме житло середньої вартості. Ми зіставляємо ці цифри, щоб оцінити доступність соло-проживання для представників різних професій у різних містах», — зауважують автори аналізу.
Щодалі від лінії фронту, тим більший відсоток зарплатні з’їдає оренда. Найнижче співвідношення оренди та зарплати — у Херсоні, де на винайм однокімнатної квартири слід витратити 21% середньої зарплати. З умовно «тилових» міст найдоступнішими є Чернівці, 39%.
Натомість у Дніпрі за квартиру треба заплатити 71% від середньої зарплати, у Києві — 78%, у Львові — 80%. У Києві оренда однокімнатного помешкання коштує в середньому 15,5 тисячі гривень проти 14,8 тисячі гривень у Львові. Однак саме у Львові оренда «з’їсть» найбільшу частку зарплатні.
Відібравши 10 найзатребуваніших професій, аналітики виявили, що в Києві житло найлегше винаймати менеджерам з продажу — ці фахівці заробляють в середньому 30 тисяч гривень, тож на оренду витрачають 52% доходу.
Натомість комплектувальники та вантажники, за середньої зарплати у 16,5 тисячі, витрачали б на однокімнатне житло 94% зароблених коштів.
У Львові продавцям-консультантам, офісним менеджерам, касирам, барменам і баристам довелося б платити за квартиру 92-96% зарплати.
Аналітики також спробували порівняти різні міста за індексом «орендної спроможності». Наприклад, водій-міжнародник найбільше заробляє у Львові — 50 тисяч гривень. Однак його «орендна спроможність» така сама, як у колеги з Одеси, що заробляє 42,5 тисячі: обидва можуть винайняти по 5,5 квартир у своїх містах.
Представники IT-сфери з найбільшою заробітною платою та віддаленою формою співпраці не витрачатимуть на оренду більш як чверть доходу.
Автори порівняли отримані дані зі схожим дослідженням у США. The Economist писав про «індекс Керрі Бредшоу»: порахували, що сюжет телесеріалу «Секс і місто» нереалістичний, бо у справжньому Нью-Йорку колумністка не змогла би самостійно винаймати навіть невелику квартиру-студію. Загалом 62 зі 100 найбільших американських міст виявилися надто дорогими для самостійної оренди.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті