4 000 кілометрів на шкільному автобусі: як волонтери з Шотландії їхали в Суми
Шотландці Джон Гейнор і Даніель Ральф пʼять днів їхали в Україну, щоб привезти гуманітарну допомогу.
Шотландці Джон Гейнор і Даніель Ральф пʼять днів їхали в Україну, щоб привезти гуманітарну допомогу.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 119 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Шотландці Джон Гейнор і Даніель Ральф наприкінці жовтня здолали понад 4 000 кілометрів, щоб привезти гуманітарну допомогу в Суми, розповідає Цукр. Що привело їх в українське місто?
Українська мисткиня Катя Гєза перші місяці провела, пересуваючись маршрутом Суми – Мукачево – Суми. Навесні, коли Сумщину звільнили від росіян, Катя вирішила виїжджати, адже обстріли не припинялись і вона переживала за своїх дітей.
Подруга дівчини познайомила її з шотландцем Даніелем Ральфом, який готовий був прийняти її з доньками у себе вдома – так Катя і опинилась і шотландському місті Бургхед. До приїзду гостей господар підготувався: дізнавшись, що українці люблять борщ, він посадив на городі буряки, а згодом навчися готувати цю страву. Щоб гості не сумували через війну, Даніель придумував різні цікаві активності: наприклад, зловити бджолиний рій або поїхати до моря.
Катя помітила, що у шотландців немає бажання позбавлятися старого, щоб створювати нове. Вона вважає, що було б добре, якби сум’яни перейняли вдумливе ставлення до своїх надбань. Також їх сподобалось, що шотландці повністю включені в життя своїх містечок. Наприклад, щоб зробити свій населений пункт комфортнішим, місцеві жителі організовують Coffee morning – у такий спосіб вони збирають кошти, щоб облаштувати клумби, встановити пам’ятні камені, підтримати місцевий музей чи закрити потреби безпритульних тварин.
Через девʼять місяців, проведених в Шотландії, Катя з доньками вирішила повертатись до України. Даніель вирішив допомогти та запропонував довезти сімʼю додому особисто. Спершу він хотів позичити автобус у відповідь чув лише «Ви їдете… Куди?» – його друзів дивувало, що Даніель зібрався у країну, де війна у розпалі. Зрозумівши, що позичити автобус не вдасться, тому вирішив придбати його на аукціоні, проте це виявилось занадто дорого. На щастя, його друг Кріс Гарріс теж вирішив їхати в Україну, тож автобус друзі купили за спільні кошти.
Щоб зібрати гроші на подорож і закупити речі для гуманітарної допомоги, Даніель організував у Бургхеді Coffee morning, де зібрав чимало коштів. На купленому шкільному автобусі волонтери вирушили до Києва – вони подолали понад 4 000 кілометрів за пʼять діб.
У липні 2023 кінцевим пунктом подорожі став Київ, проте вже в жовтні Даніель Ральф вирішив повернутись до України – цього разу він відвідав Суми. Після повернення з першої подорожі до України шотландець відчув, що хоче продовжити допомагати українцям. У другу подорож з ним вирушив Джон Гейнор, який побачив його по телевізору, адже Даніель тоді став досить відомим.
Під подорожі в Суми шотландці привезли з собою речі, необхідні лікарням: колісні крісла, милиці, турнікети, ліки, шкарпетки. Волонтери також доставили дитячі речі: одяг для немовлят, ковдрочки, які власноруч в’язали жительки Бургхеду, а також памперси, пляшечки та іграшки.
Даніель був здивований чистотою українських вулиць, адже думав, що через війну їх перестали прибирати. Йому також сподобалась архітектура, яка поєднує старовинні будівлі та бруталізм, швидкісні дороги, а деякі місця нагадують йому Шотландію в 1970-х роках. Шотландці планують відвідати Україну і втретє, проте поки шкільний автобус планують продати, адже витратили багато коштів на мандрівку.
Нагадаємо, волонтери відновлюють зруйноване житло у Нікополі, який щодня опиняється під обстрілами.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті