Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 289 днів. За цей час ми опублікували 26249 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: КМДА

У Київському академічному театрі опери і балету для дітей та юнацтва відбулася прем’єра балету «Сойчине крило» за мотивами новели Івана Франка, повідомляє Департамент культури КМДА.

Перший показ вистави на музику Анатолія Кос-Анатольського відбувся у 1956 році на сцені Львівського театру. Втім, за два роки назавжди зник із репертуару і тривалий час вважався забутим. У Київській опері балет поставили вперше за 65 років.

Починаючи з ХІХ століття російський балет вважався у світі одним із найважливіших брендів імперії. По цей час українські балетні трупи виконують в Європі такі вистави, як «Лебедине озеро».

«Ми маємо власну культуру та неймовірну нематеріальну спадщину, яку роками хотіла спаплюжити Російська федерація. Але зараз все змінилось, і комуністичні та радянські наративи відходять на другий план. У київських театрах ми показуємо на Різдво та новорічні свята щось своє», — зазначає заступниця голови КМДА Ганна Старостенко.

«Сойчине крило» сподіваються перетворити на різдвяну та новорічну балетну класику, адже дія відбувається у новорічну ніч.

Новела «Сойчине крило» вперше була опублікована 1905 року. В ній оповідається історія кохання.

Анатолій Кос-Анатольський є автором опери, трьох балетів, симфонічних творів, низки концертів та хорів, сольних пісень, романсів. Він широко використовував пісенні здобутки лемків, обробляв лемківські пісні.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button