Забудовник пивзаводу Ріхерта на Подолі готовий піти на компроміс щодо висотності
У КМДА стверджують, що не можна будувати вище 27 метрів, а забудовник — що має дозвіл на 60-метрові будинки.
У КМДА стверджують, що не можна будувати вище 27 метрів, а забудовник — що має дозвіл на 60-метрові будинки.
Компанія A Development готова піти на компроміс у питанні висотності житла на території пивзаводу Ріхерта на Подолі, заявив її власник Олексій Баранов в інтервʼю LIGA.net.
Ділянка, на якій збираються побудувати ЖК Ріхерт&Парк, розташована у промисловій зоні в Подільському районі, на території історичної броварні Ріхерта, збудованої в 1895 році.
A Development презентувала проєкт реконструкції заводу та будівництва ЖК з будинками висотою від семи до 12 поверхів, тобто до 42 метрів. Сам пивзавод планують реставрувати та перетворити на мультифункціональний комплекс із супермаркетом, фудхолом, коворкінгом і фітнес-клубом. Головний архітектор — Андрій Пашенько.
Очільниця Департаменту охорони культурної спадщини КМДА Марина Соловйова наполягає, що Генплан не дозволяє будувати вище 27 метрів у цьому районі.
«Але є Закон “Про охорону культурної спадщини”, де ці межі компенсувалися розробкою історико-містобудівного обґрунтування і погодженням проєкту у Мінкульті. У нас ці документи є. І на їх підставі я можу зводити будівлі заввишки до 60 метрів», — запевняє Баранов.
За його словами, A Development готова обмежити висотність забудови 36 метрами.
У січні забудовник планує провести громадські обговорення. «Якщо ми не дійдемо згоди з владою, то будувати не розпочнемо», — запевнив Баранов, водночас наголосивши, що в такому разі пам’ятка продовжить руйнуватися.
2022 року КМДА збільшила дозволену висоту забудови Подолу в окремих кварталах. Біля підніжжя гори Щекавиця — там, де розташовано пивзавод Ріхерта — межу підняли до 42 метрів. Активісти припустили, що рішення пов’язано з проєктом будівництва ЖК. Максимальна висота на цій ділянці становила 15 метрів, це приблизно чотири поверхи. A Development заперечує, що просили КМДА змінити висотність.
Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» всього від 100 грн/місяць!
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті
© Хмарочос | 2024
А Київській владі по хую історична спадщина,їй головне- бабла побільше “нарубати”!