Забудовник пивзаводу Ріхерта на Подолі готовий піти на компроміс щодо висотності
У КМДА стверджують, що не можна будувати вище 27 метрів, а забудовник — що має дозвіл на 60-метрові будинки.
У КМДА стверджують, що не можна будувати вище 27 метрів, а забудовник — що має дозвіл на 60-метрові будинки.
Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 299 днів. За цей час ми опублікували 26322 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
Стати членом Товариства | Хто ми такі?
Компанія A Development готова піти на компроміс у питанні висотності житла на території пивзаводу Ріхерта на Подолі, заявив її власник Олексій Баранов в інтервʼю LIGA.net.
Ділянка, на якій збираються побудувати ЖК Ріхерт&Парк, розташована у промисловій зоні в Подільському районі, на території історичної броварні Ріхерта, збудованої в 1895 році.
A Development презентувала проєкт реконструкції заводу та будівництва ЖК з будинками висотою від семи до 12 поверхів, тобто до 42 метрів. Сам пивзавод планують реставрувати та перетворити на мультифункціональний комплекс із супермаркетом, фудхолом, коворкінгом і фітнес-клубом. Головний архітектор — Андрій Пашенько.
Очільниця Департаменту охорони культурної спадщини КМДА Марина Соловйова наполягає, що Генплан не дозволяє будувати вище 27 метрів у цьому районі.
«Але є Закон “Про охорону культурної спадщини”, де ці межі компенсувалися розробкою історико-містобудівного обґрунтування і погодженням проєкту у Мінкульті. У нас ці документи є. І на їх підставі я можу зводити будівлі заввишки до 60 метрів», — запевняє Баранов.
За його словами, A Development готова обмежити висотність забудови 36 метрами.
У січні забудовник планує провести громадські обговорення. «Якщо ми не дійдемо згоди з владою, то будувати не розпочнемо», — запевнив Баранов, водночас наголосивши, що в такому разі пам’ятка продовжить руйнуватися.
2022 року КМДА збільшила дозволену висоту забудови Подолу в окремих кварталах. Біля підніжжя гори Щекавиця — там, де розташовано пивзавод Ріхерта — межу підняли до 42 метрів. Активісти припустили, що рішення пов’язано з проєктом будівництва ЖК. Максимальна висота на цій ділянці становила 15 метрів, це приблизно чотири поверхи. A Development заперечує, що просили КМДА змінити висотність.
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті
© Хмарочос | 2024
А Київській владі по хую історична спадщина,їй головне- бабла побільше “нарубати”!