Німецькі зоопарки згодовують тваринам новорічні ялинки. Чи це безпечно і чому так не роблять у Києві?
Використовують лише непродані ялинки, які ніколи не були різдвяною прикрасою.
Використовують лише непродані ялинки, які ніколи не були різдвяною прикрасою.
Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 296 днів. За цей час ми опублікували 26302 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
Стати членом Товариства | Хто ми такі?
Щороку зоопарки Берліна, Штутгарта та інших німецьких міст дають тваринам нерозпродані новорічні ялинки.
Слонів, зубрів і оленів приваблює сильний запах хвої. Тварини граються деревцями, чешуть об них спини, точать зуби об стовбур і, власне, трохи їдять.
Така практика існує і багатьох зоопарках Європи та Америки, однак є одна умова: використовують лише непродані ялинки, які ніколи не були різдвяною прикрасою. Тому від громадян використані ялинки не приймають.
Київський зоопарк раніше скаржився, що містяни звалюють біля воріт посохлі ялинки, сподіваючись, що їх їстимуть тварини. Однак на таких деревах лишається вдосталь фрагментів дощику, конфеті, вати, хлопавок тощо. Крім того, задля прискорення росту і привабливого вигляду ялинки нерідко обробляють небезпечними речовинами.
У берлінському зоопарку також звертають увагу, що ялинки, що довгий час стояли у приміщенні, — вже не свіжі. Натомість ті дерева, що зберігалися на ярмарках просто неба в холоді, зазвичай у хорошому стані.
Сосна чи ялина може бути джерелом вітамінів для тварини, яка здатна пережовувати грубу їжу, наприклад, для кози. Якщо є впевненість у тому, що ялинка безпечна, не оброблялася пестицидами і не містить сліди прикрас, вона може слугувати підкормом раз на рік. Але якщо на дереві є небезпечні речовини, це може призвести до хвороб і навіть загибелі.
Використану новорічну ялинку можна здати в один із 44 пунктів прийому в Києві. Вони працюватимуть до 31 січня.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті