Український винахідник створив «Капсулу життя» – сховок, який захищає від 99% уламків
Капсула розрахована витримувати 99% уламків та дрібних осколків (до 5 мм), проте не захистить від прямого влучання.
Капсула розрахована витримувати 99% уламків та дрібних осколків (до 5 мм), проте не захистить від прямого влучання.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 122 днів. За цей час ми опублікували 24983 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Український винахідник Сергій Захарін створив «Капсулу життя» – модульну конструкцію, яка призначена рятувати від наслідків ракетних обстрілів, розповідає dev.ua.
Конструкція створена зі сталевих листів та розроблена для встановлення у квартирах багатоповерхівок, приватних будинках та приміщеннях, де немає можливості встановити монолітну конструкцію. Капсула розрахована витримувати 99% уламків та дрібних осколків (до 5 мм) у результаті падіння або розриву будь-яких боєприпасів, проте не захистить від прямого влучання.
Укриття постачають суто як металеву конструкцію, а замовник уже за власним розсудом облаштовує її зсередини. Сергій радить обшити капсулу всередині мінеральною ватою, щоб у випадку падіння капсули помʼякшити удари для людей. Укриття монтують в приміщенні поруч зі стінами та кріплять його до опорної.
Під час першого випробування на капсулу скинули бетонну плиту вагою понад тонну з висоти 9,3 метра – Сергій знаходився всередині та «відчув лише грюкіт». У другому випробуванні укриття витримало навантаження у 43 тонни – метою було показати, що у випадку руйнування будинку, капсула витримає вагу уламків.
Собівартість конструкції складає 53 тисячі гривень, а Сергій продає її за 70 тисяч. Він розповідає, що намагається знайти відносно бюджетне рішення для збереження життів, проте у соцмережах його «називають мародером».
Нагадаємо, в Україні запустили чат-бот, у якому можна поскаржитись на зачинені укриття.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті