У Львові відновлять знищену мозаїку: її перенесуть на іншу стіну
Відновлюватиме панно команда на чолі художника Васила Сивала, який вже 17 років створює мозаїки.
Відновлюватиме панно команда на чолі художника Васила Сивала, який вже 17 років створює мозаїки.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 119 днів. За цей час ми опублікували 24968 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Навесні у Львові розпочнуть підготовчі роботи з відновлення знищеної мозаїки «Інформаційний простір». Відновлюватиме панно команда на чолі художника Васила Сивала, який вже 17 років створює мозаїки.
Директор компанії «Торгпреса», у приміщенні якої була розміщена мозаїка, розповів, що мозаїку відновлять не на тій же стіні, а на другому поверсі будівлі. Всі параметри панно збережуть, додав він. Рішення перенести мозаїку було узгоджено з мистецтвознавцями та науковцями і підтримано Львівською спілкою художників.
На новому місці мозаїка матиме краще денне освітлення та оглядовість, каже директор Сергій Васечко. Панно інтегрують у новий сучасний інтер’єр та буде у вільному доступі. Всі роботи з відновлення мозаїки профінансує «Торгпреса», яка її й знищила.
Художник Василь Сивак розповів, що збережений малюнок перенесуть на нову стіну за допомогою 3D-сканування. Розпочати викладення самої мозаїки планують влітку – наразі ще продовжують збирати матеріал для панно.
Мозаїку «Інформаційний простір» знищили у вересні 2023 року – власник будівлі начебто «не розумів, що зробив» та погодився відновити її власним коштом. Згодом у Львові для посилення захисту мозаїк почали позначати їх пам’яткоохоронним знаком «Блакитний щит».
Нагадаємо, «Хмарочос» розповів, який доробок залишила після себе Оксана Грудзинська – авторка панно на станції «Хрещатик».
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті