Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 9 років та 285 днів. За цей час ми опублікували 23545 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Візуалізація: Львівська міська рада

Навесні у Львові розпочнуть підготовчі роботи з відновлення знищеної мозаїки «Інформаційний простір». Відновлюватиме панно команда на чолі художника Васила Сивала, який вже 17 років створює мозаїки.

Директор компанії «Торгпреса», у приміщенні якої була розміщена мозаїка, розповів, що мозаїку відновлять не на тій же стіні, а на другому поверсі будівлі. Всі параметри панно збережуть, додав він. Рішення перенести мозаїку було узгоджено з мистецтвознавцями та науковцями і підтримано Львівською спілкою художників.

На новому місці мозаїка матиме краще денне освітлення та оглядовість, каже директор Сергій Васечко. Панно інтегрують у новий сучасний інтер’єр та буде у вільному доступі. Всі роботи з відновлення мозаїки профінансує «Торгпреса», яка її й знищила.

Василь Сивак на фоні своєї мозаїки. Фото: Львівська міська рада

Художник Василь Сивак розповів, що збережений малюнок перенесуть на нову стіну за допомогою 3D-сканування. Розпочати викладення самої мозаїки планують влітку – наразі ще продовжують збирати матеріал для панно.

Мозаїку «Інформаційний простір» знищили у вересні 2023 року – власник будівлі начебто «не розумів, що зробив» та погодився відновити її власним коштом. Згодом у Львові для посилення захисту мозаїк почали позначати їх пам’яткоохоронним знаком «Блакитний щит».

Нагадаємо, «Хмарочос» розповів, який доробок залишила після себе Оксана Грудзинська – авторка панно на станції «Хрещатик».

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button