Перукарня в Києві замалювала майоліку 1970-х років
Чотири панно складаються з 24 майолікових плиток, що нагадають українські традиційні пічні кахлі.
Чотири панно складаються з 24 майолікових плиток, що нагадають українські традиційні пічні кахлі.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 122 днів. За цей час ми опублікували 24983 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
На Північно-Броварському масиві Києва перукарня замалювала муралом майоликову плитку, якою було декоровано під’їзди житлових будинків, повідомляє краєзнавець Антон Короб.
Плитку створювали у 1970-х роках художниці Київської експериментальної майстерні художньої кераміки, зокрема Ніна Федорова та Ганна Шарай. Майстрині використовували мотиви та кольори українського народного декоративно-прикладного мистецтва.
Чотири панно для оформлення входів до під’їздів будинку на вулиці Анатолія Солов’яненка 16 складаються з 24 майолікових плиток, що нагадають українські традиційні пічні кахлі. Набори на кожному під’їзді різні — кожний є унікальною композицією.
Одне з панно нещодавно було замальовано муралом.
Нагадаємо, у січні 2024 року померла у віці 100 років авторка керамічного панно на станції «Хрещатик» Оксана Грудзинська.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті