Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: Metinvest

В Україні розпочали виготовлення підземних штабів-бункерів, які захищають особовий склад від наслідків обстрілів і дають змогу військовому командуванню працювати в безпечних умовах на лінії фронту.

Перший бункер із хвилястої сталі, розрахований на 30 військових, група компагій Метінвест вже передала Сухопутним військам – його встановили на одному з найгарячіших напрямків фронту. Командний пункт за короткий час можна розгорнути та згорнути на лінії фронту – за правильного встановлення він захищатиме від артилерії будь-якого калібру.

Фото: Metinvest
Фото: Metinvest
Фото: Metinvest

Штаб складається з пʼяти або шести окремих мобільних бункерів, сполучених між собою. Бункери можуть виконувати різні функції: від житлового приміщення чи санітарної зони до робочого штабу командування. Всередині укриттів є спальні місця, душові, бойлери, електронна техніка та місця для зберігання зброї і особистих речей. У майбутньому планують розробляти нові конфігурації бункерів для інших потреб ЗСУ.

Фото: Metinvest

Нові командні пункти розроблені на основі традиційної моделі бункера, понад 330 яких компанія вже безкоштовно передала ЗСУ з 2022 року. Тепер конструкцію допрацювали для використання у складі постійного штабу, а габарити збільшили до шести метрів завдовжки й 2,3 метра заввишки.

Нагадаємо, благодійна організація розробила мобільну майстерню для військових.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button