У бібліотеці КПІ відкрили інноваційне укриття-коворкінг CLUST Space
Простір містить як зони для навчання, так і інфраструктуру для тривалого перебування в укритті - кімнати для сну, кафетерій, вбиральні та душові.
Простір містить як зони для навчання, так і інфраструктуру для тривалого перебування в укритті - кімнати для сну, кафетерій, вбиральні та душові.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 119 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
У бібліотеці КПІ відкрили інноваційне укриття-коворкінг CLUST Space, де студенти зможуть безпечно та зручно продовжувати навчання під час повітряних тривог.
Укриття облаштували на підземному поверсі бібліотеки, де раніше знаходився архів. Тепер тут є великий open space, де можна навчатись, проводити лекції або конференції, а також є ігрова зона, кімнати для переговорів, зони для читання та навчання в невеликих групах. CLUST Space містить всю інфраструктуру для тривалого перебування в укритті: кімнати для сну, кафетерій, вбиральні та душові.
У CLUST Space розповідають, що бомбосховища у вишах зазвичай незручні та працюють лише як місця, де можна перечекати сигнал повітряної тривоги. Компанія натомість пропонує комплексне рішення.
Проєкт ініціювали ще в жовтні 2022 року: пів року витратили на вибір приміщення та його розчищення, розробку проєкту, пошук фінансування та оформлення документів. У липні 2023 року розпочали ремонтні роботи, а у грудні – будівництво було повністю завершено.
Дизайн простору розробила студія Peker&Partners, головним архітектором якої є Павло Пекер – він має досвід реалізації подібних безпекових рішень в Іраку та Лівії. Руслан Тимофєєв, засновник CLUST, розповів, що на реалізацію проєкту витратили 415 тисяч доларів, а наступне укриття планують збудувати у Дніпровському національний університет імені Олеся Гончара – на реалізацію вже залучено перші 100 тисяч доларів.
Нагадаємо, в Україні запустили чат-бот, у якому можна поскаржитись на зачинене укриття, а на Львівщині відкрили укриття, пристосоване для проведення операцій.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті