У КМДА не хочуть повертати автентичні двері аптеки на місце. Кияни відновили їх за власний кошт
Наразі в аптеці встановлені металопластикові двері.
Наразі в аптеці встановлені металопластикові двері.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 122 днів. За цей час ми опублікували 24983 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
У КМДА не хочуть встановлювати автентичні деревʼяні двері в аптеці №27 на розі вулиць Хмельницького та Франка – раніше їх відреставрували кияни власним коштом, повідомляє активіст Дмитро Перов. Наразі в аптеці встановлені металопластикові двері.
Зокрема проти повернення дверей на місце виступає директорка Департаменту економіки та інвестицій Наталія Мельник. Вона вважає, що таким дверям місце в музеї, а не в аптеці. Аптека №27 входить до КП «Фармація», яке підпорядковане департаменту.
У коментарях до допису Наталія Мельник розповіла, що «жодного разу в житті не спілкувалась» з Дмитром Перовим і попросила підтвердження її слів – Перов послався на радника міського голови Дмитра Білоцерковця. Білоцерковець відповів, що на прохання Перова звернувся до очільниці департаменту з питанням щодо встановлення дверей – та запропонувала розмістити їх в Аптеці-музеї на Подолі, з чим Дмитро Перов не погодився.
На питання, коли все-таки встановлять двері, Наталія Мельник не відповіла – лише додала, що департамент не має права втручатись господарську діяльність госпрозрахункового товариства. Як відомо, директорка департаменту згодом видалила кілька своїх коментарів.
У жовтні 2023 року в аптеці, що розташована в будинку купця Фальберга 1894 року, розпочали ремонт. У приміщенні збереглись оригінальні інтерʼєри – двері, фурнітура та вітражі різних історичних періодів. Під час ремонту вхідні двері та вітражі демонтували – на щастя, київські активісти вирішили відновити їх власним коштом.
У 1918 році в будинку знаходилось посольство Білоруської народної республіки в Українській державі, а згодом тут жив видатний український кардіохірург Микола Амосов, який свого часу бував у цій аптеці.
Нагадаємо, вітраж, що прикрашав вхід до аптеки №27, нещодавно відновили.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті