Американські студенти розробили план повоєнної відбудови Бучі
Студенти Пенсильванського університету бачать відбудовану Бучу як місто велосипедів, прогулянкових пішохідних доріжок і безпечного екологічного простору.
Студенти Пенсильванського університету бачать відбудовану Бучу як місто велосипедів, прогулянкових пішохідних доріжок і безпечного екологічного простору.
Студенти Пенсильванського університету розробили план повоєнного відновлення Бучі – його назвали Green Network Bucha, повідомляє «Голос Америки».
Студенти, що працюють у рамках програми Diplomacy Lab Держдепартаменту США, створили карту місцевості та позначили на ній місця найбільших ушкоджень, завданих Бучі росіянами на початку повномасштабного вторгнення у 2022 році. На основі цієї карти створили проєкт післявоєнної відбудови міста – його презентували представникам Держдепу і українського посольства у Вашингтоні.
Одна з керівниць проєкту, містобудівельниця Ежені Бірч, яка брала участь у відновленні Нью-Йорка після подій 11 вересня 2001 року, розповіла, що студенти доклали всіх зусиль, щоб усвідомити жахливий досвід, який пережили мешканці Бучі. Це місто обрали для проєкту, адже воно стало символом стійкості та життєздатності як в Україні, так і за її межами, каже Бірч.
На мапі позначили місця найбільших воєнних пошкоджень, а жовтим виділили особливо сильно пошкоджені ділянки. Під час планування студенти шукали рішень, які допоможуть громаді міста обʼєднатись та «мати шанс на зцілення» – для цього планують створити місця памʼяті, де містяни зможуть практикувати колективну пам’ять, спілкуватися і гуртуватися.
Студенти Пенсильванського університету бачать відбудовану Бучу як місто велосипедів, прогулянкових пішохідних доріжок і безпечного екологічного простору. Велосипедні та пішохідні маршрути поєднають між собою культурні та природні зони Бучі. У межах проєкту студенти намагались створити для мешканців міста більш комфортне і безпечне урбаністичне середовище.
Окрім власних пропозицій, студенти запропонували Бучі застосовувати досвід Чехії, яка проводила відновлення після соціалістичного минулого в історії та архітектурі. Лео Вагнер, американський студент чеського походження, вважає, що американським містам є багато чому повчитись у європейських та українських міст зокрема.
Одна зі студенток розповіла про труднощі під час створення плану – це і воєнні дії, які тривають на території Україні, і нестача відкритої інформації, і мовний барʼєр. Проте завдяки співпраці з місцевим представником, багатьом лекціям у межах проєкту та професіоналам, що допомагали під час проєкту, вдалось створити план, побудований на принципах справедливості та екологічності.
Проєкт молодих американських урбаністів передадуть мерові Бучі та американцям, котрі допомагають її відбудові, зокрема Фундації Говарда Баффета.
Нагадаємо, в Україні стартував новий тип компенсації за зруйноване житло – тепер можна отримати кошти на відбудову власного будинку.
Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» всього від 100 грн/місяць!
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті