Хмельницька АЕС стане найпотужнішою в Європі. Для її добудови доведеться купувати російське обладнання
Обладнання для двох реакторів, які почали будувати ще у 1980-х, імпортуватимуть із Болгарії.
Обладнання для двох реакторів, які почали будувати ще у 1980-х, імпортуватимуть із Болгарії.
Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 296 днів. За цей час ми опублікували 26302 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
Стати членом Товариства | Хто ми такі?
Після будівництва чотирьох нових блоків Хмельницька атомна електростанція стане найпотужнішою в Європі, повідомляє Міністерство енергетики.
Таким чином хочуть компенсувати генерацію окупованої росіянами Запорізької АЕС, яка зараз є найпотужнішою в Європі. Станція в Енергодарі перебуває під окупацією з березня 2022 року. Навіть після звільнення, невідомо, чи її стан дозволить відразу запустити її в роботу.
Зараз на Хмельницькій АЕС працює два енергоблоки. Цього року планують почати роботу над чотирма новими блоками: двома радянського типу, двома сучасного американського.
Будівництво третього та четвертого енергоблоків планувалося ще в початковому проєкті, й почалося у 1980-х. Наразі третій вже готовий на 75%, втім для його запуску знадобиться ще приблизно два з половиною роки. Четвертий також частково готовий, приблизно на третину.
Ці два реактори будують за радянською технологією ВВЕР-1000. Тож для них потрібне виготовлене в Росії обладнання, яке Україна імпортуватиме з Болгарії, повідомляв міністр енергетики Герман Галущенко Reuters.
Інші ж два енергоблоки будуватимуть за технологією АР1000. Це американський тип реактора, який у Європі ще не використовувався. Він передбачає сучасніші підходи до безпеки. Наприклад, якщо в разі знеструмлення реактор переходить на резервне живлення й дизель-генератор теж зазнає пошкодження, то блок все одно може функціонувати 72 години без ризику аварій.
П’ятий і шостий енергоблоки будуватимуть спільно з американською компанією Westinghouse. Всі нові реактори споруджуватимуть паралельно.
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті
© Хмарочос | 2024
Запорізька АЕС не повернеться, тому і будують.