У Києві стоїть пусткою «Палац науки» – помпезна будівля кінця ХІХ століття
У 2022 році споруду обіцяли відновити, проте цього так і не сталось, а будівля колишнього Бактеріологічного інституту продовжує руйнуватись.
У 2022 році споруду обіцяли відновити, проте цього так і не сталось, а будівля колишнього Бактеріологічного інституту продовжує руйнуватись.
Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 300 днів. За цей час ми опублікували 26334 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
Стати членом Товариства | Хто ми такі?
У Протасовому Яру на Байковій горі знаходиться закинута будівля колишнього Бактеріологічного інституту – палац ХІХ століття, розповідає Кирило Степанець, автор ютуб-каналу STEPANETS.
Палац був збудований у 1896 році за кошти українських меценатів, серед яких були такі відомі прізвища як Терещенки та Бродські. Будівництво інституту було якраз на часі: наприкінці ХІХ століття Київ, як і решта європейських міст, потерпав від численних епідемій. У 1894 році німецький вчений Еміль Берінг створив протидифтерійну сироватку, яка й надихнула на створення такої науково-медичної установи.
Неоренесансний Палац науки, як його називали сучасники, збудували лише за пів року. Всередині будівля виглядає помпезно: маршові сходи з кованими поруччями розходяться у два боки, утворюючи амфітеатр з терасами та колонами. Підлога сходового майданчика оздоблена дрібною мозаїкою, а долівка поверхів вистелена метласькими плитками (невелика плитка різної форми з візерунками – ред.), виготовленими на заводі Бергенгейма у Харкові. Головна зала будівлі підсвічена ліхтарем – так раніше називали скляну стелю, призначену для освітлення приміщення. У закинутому палаці також збереглись ковані ґрати, ліпнина та інші елементи оздоблення.
У залі засідань увагу привертає кесонований (заглиблений у стелю – ред.) плафон, оточений ліпниною – під час ремонту у 1980-х роках його позолотили. Приміщення колишнього інституту майже порожні – меблі відсутні, а обладнання демонтовано.
Бактеріологічний інститут з часом перетворили на Інститут вірусології, для якого збудували нові корпуси, а стару будівлю просто покинули. Степанець відвідав палац напередодні повномасштабного вторгнення – тоді споруду обіцяли відновити, проте цього так і не сталось, а будівля колишнього інституту продовжує руйнуватись і досі.
Нагадаємо, в Єгипті піраміду, якій понад чотири тисячі років, облицьовують гранітом – громадськість обурена.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті