В Єгипті піраміду, якій понад 4 тисячі років, облицьовують гранітом. «А чому не шпалерами?», – кажуть в мережі
У стародавні часи піраміда Менкаура була облицьована червоним гранітом і білим вапняком.
У стародавні часи піраміда Менкаура була облицьована червоним гранітом і білим вапняком.
Піраміду Менкаура, що знаходиться неподалік Каїра та є однією з трьох пірамід Гізи, почали облицьовувати гранітними плитами, повідомляє The Guardian. Це обурило громадськість, а «реставрацію» порівняли з «вирівнюванням Пізанської вежі».
Мостафа Вазірі, голова Вищої Ради старожитностей Єгипту, назвав роботи з облицювання «проєктом століття». Реставрація є спільним проєктом Єгипту та Японії і триватиме близько трьох років. У Раді обіцяють відновити оригінальний вигляд піраміди, проте користувачі мережі обурені такою ідеєю.
Одна з коментаторок написала, що відвідувала Єгипет як туристка, назвала роботи «сучасним вандалізмом» та нагадала, що туристи не приїжджають подивитись на гранітне облицювання – їх цікавить оригінальний вигляд. Інший користувач запропонував покрити піраміди шпалерами, а хтось поцікавився, «коли планують вирівняти Пізанську вежу».
Проблема збереження спадщини у Єгипті існує давно – попри те, що туризм складає 10% від ВВП країни. Наприклад, останні кілька років у Каїрі продовжують руйнувати Місто Мертвих – старовинне кладовище, якому вже більше тисячі років. На місці поховань будують шляхопровід – вже було знищено поховання 19-20 століть, проте уряд обіцяє не чіпати «історичні монументи» та називає будівництво важливим інфраструктурним проєктом.
Піраміда Менкаура – наймолодша та найнижча серед трьох пірамід Гізи. Споруда, зведена фараоном Менкауром близько 2540–2510 років до нашої ери, знаменує собою кінець епохи великих пірамід. Приблизно на третину своєї висоти піраміда була облицьована червоним асуанським гранітом, а вище її оздоблювали плити з турського вапняку – традиційною породою для облицювання єгипетських пірамід. Вершина, ймовірно, також була виконанна з червоного граніту. Такою піраміда залишалась до початку XVI століття, коли мамелюки (воїни рабського походження – ред.) зняли її облицювання.
Нагадаємо, у Каїрі знесли центр сучасного мистецтва разом із творами заради шляхопроводу.
Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» всього від 100 грн/місяць!
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті