У Львові демонтують таблиці радянського зразка з памʼяток архітектури. Які проблеми це спричинило?
На більшості фасадів після демонтажу залишаються сліди від кріплень, бруд та потріскана фарба.
На більшості фасадів після демонтажу залишаються сліди від кріплень, бруд та потріскана фарба.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 119 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Нещодавно у Львівській міськраді розробили план демонтажу таблиць типу «Пам’ятка архітектури» радянського зразка, повідомляє ГО «Зручне місто». Проте з демонтажем повʼязані кілька проблем, одна з них – пошкодження памʼяток під час заміни табличок.
В організації розповідають, що на частині таких таблиць надпис «Українська радянська соціалістична республіка» раніше вже прибрали, тож вони не підлягають демонтажу за законом про декомунізацію. До того ж на таблицях, де такий напис досі присутній, його можна прибрати без демонтажу самої таблички.
Такі плити добре вписуються в історичний ареал міста, не контрастують та не конфліктують з фасадами, мають індивідуальний стиль та вже стали невіддільною частиною архітектурного ансамблю центру Львова, вважають у «Зручному місті». Ще однією проблемою є стан фасадів будівель після зняття табличок: на більшості фасадів після демонтажу залишаються сліди від кріплень, бруд та потріскана фарба по контурах колишнього розташування таблиці.
У громадській організації такий підхід до заміни табличок вважають дивним та навіть «варварським», і закликають Львівську міськраду напрацювати варіанти розвʼязання питання таким чином, щоб декомунізація відбувалась без шкоди для фасадів історичних будівель. У коментарях до допису нові таблички називають «дешевими та неякісними», також скаржаться на новий шрифт та дивуються, чому не можна було зробити нові таблички відповідного розміру.
Нагадаємо, онлайн-платформа «Стріткод» розміщує у Києві QR-кодів, за допомогою яких можна дізнатись про постать, імʼя якої носить вулиця.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті