Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 119 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Російські окупанти зносять в Маріуполі «Будинок звʼязку», на якому знаходиться мозаїка «Підкорювачі космосу» – її, ймовірно, також демонтують, повідомили в Маріупольській міськраді.

«Будинок звʼязку» знаходиться у самому центрі міста на проспекті Миру. Монументальне панно, що прикрашає його фасад, зʼявилося в Маріуполі у 1964 році і стало другою мозаїкою в місті – її автором є відомий маріупольський художник-монументаліст Віктор Арнаутов. Для росіян та колаборантів ця робота не має жодної цінності в історії та культурі Маріуполя – вони вже знищили безліч музеїв, мозаїк та історичних будівель, кажуть у міськраді.

Віктор Арнаутов – відомий український художник, що провів усе дитинство та юність у Маріуполі. Під час Першої світової війни він воював на боці царської армії, після поразки якої емігрував до Китаю, а звідти – в США. Згодом митець поїхав до Мехіко, де навчався у всесвітньо відомого автора фресок Дієго Рівери. У 1963 році художник переїхав до Радянського Союзу, а вже у 1964 році завершив своє перше панно – «Звʼязківці». Місцеві мешканці натомість назвали мозаїку «Підкорювачі космосу», через що така назва закріпилась за нею на довгі роки.

Фото з архіву Олександра Чернова

За два тижні до повномасштабного вторгнення «Хмарочос» випустив матеріал про роботи Арнаутова – тоді мозаїку, яка вже частково осипалась, планували відновлювати. ГО Doors Life Matter, яка зараз діє у Києві та перетворилась на БФ «Має значення», звʼязалась з власниками «Будинку звʼязку» та отримала дозвіл на реставрацію. Засновник Doors Life Matter Ярослав Федоровський тоді поділився, що «дозволити мозаїці зруйнуватися означає підписатися під своїм безсиллям». На жаль, відновити мозаїку так і не встигли – планам завадило жорстоке російське вторгнення. Наразі «Має значення» реставрують історичні київські вивіски.

Нагадаємо, окупанти знесли в Маріуполі будівлю Маріїнської жіночої гімназії – їй було майже 130 років.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button