Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: Богдан Гдаль/Facebook

У селищі Антоніни Хмельницької області орендарі будівлі «утеплили» та пофарбували фасад гостьового флігеля палацу Потоцьких-Сангушків, повідомив дизайнер Богда Гдаль.

Флігель довгий час стоїть занедбаним, проте недавно його вирішили «покращити» – орендар утеплив частину фасаду, зменшив віконний отвір, замінив оригінальну віконну раму та пофарбував утеплену частину в рожевий колір.

Історія палацу

Фото: скріншот з відео 1+1

Палацовий комплекс Потоцьких-Сангушків у селищі Антоніни збудований у XVIII столітті Ігнатієм Мальчевським, а згодом його розширили князі Сангушки та графи Потоцькі. Юзеф Потоцький збудував тут гараж, де зберігав девʼять автомобілів – зараз у ньому знаходиться селищна рада. Потоцький настільки захопився літаками, що звів поряд аеродром.

Так колись виглядав палац. Візуалізація: скріншот з відео 1+1
Селищна рада у приміщення колишнього гаража. Фото: ZAHID.NET
Архівне фото палацу.

У 1918 році Потоцькі виїхали до Франції, а у 1919 році більшовики спалили палац. Від колишнього маєтку залишились лише флігель, парадна брама, колони огорожі з гербами та кілька службових приміщень. На жаль, усі споруди зараз знаходяться у занедбаному стані. У квітні 2023 року два приміщення палацу передали в оренду під розміщення готелю.

Нагадаємо, на Франківщині археологи потрапили до склепу середньовічного замку – він був недоступним понад 230 років.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button