В Україні хочуть заборонити джипінг у заповідних зонах
Унаслідок джипінгу відбувається порушення рослинного та ґрунтового покривів, акустичне забруднення, знищення рідкісних видів рослин, а також забруднення повітря.
Унаслідок джипінгу відбувається порушення рослинного та ґрунтового покривів, акустичне забруднення, знищення рідкісних видів рослин, а також забруднення повітря.
Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 295 днів. За цей час ми опублікували 26292 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
Стати членом Товариства | Хто ми такі?
Кабінет міністрів схвалив законопроєкт про заборону джипінгу в заповідних зонах – його зареєстрували у Верховній Раді 19 лютого, повідомив представник уряду в ВР Тарас Мельничук.
Законопроєкт передбачає захист територій природно-заповідного фонду (ПЗФ) від негативного впливу механічних транспортних засобів. У випадку ухвалення документа, проїзд буде дозволено лише на дорогах загального користування, вулицях і дорогах населених пунктів та на дорогах приватних територій. Проїзд транспортних засобів на заповідних територіях буде дозволено лише:
Міністр захисту довкілля Руслан Стрілець розповів, що наразі в законодавстві є прогалини, які дозволяють поціновувачам джипінгу кататись заповідними територіями – безпосередня заборона діє лише у зонах суворого заповідання. При підготовці документа також вивчали міжнародний досвід: наприклад, в Ісландії джипінг у заповідних зонах заборонений – порушників чекає штраф розміром до 4500 доларів, а в США потрібно стати в чергу, щоб отримати дозвіл на поїздку визначеними шляхами.
Проблема джипінгу є актуальною для України: наприклад, восени 2022 року у селищі Стара Гута Івано-Франківської області мотоциклісти провели масові змагання з мотокросу. В річці, що протікає селищем, заборонений навіть вилов риби, розповів депутат місцевої ради Богдан Досюк, а територія, на якій відбувались змагання, є заповідною. Згодом голова Закарпатської ОДА розповів, що дозволу на проведення таких заходів не надавали, а за фактом порушень відкрили кримінальне провадження.
Наразі так звані джипінг-тури досі популярні в українських горах, розповіла Суспільному кандидатка біологічних наук Оксана Марискевич. Вона додає, що у питаннях джипінгу є дві великі проблеми: прогалини у законодавстві та шкода довкіллю. Наприклад, квадроцикли не мають номерних знаків і відстежити їх власників практично неможливо, а організатори так званих джипінг-турів не сплачують податки. Унаслідок джипінгу відбувається порушення рослинного та ґрунтового покривів, акустичне забруднення, знищення рідкісних видів рослин, а також забруднення повітря.
Нагадаємо, навколо будівництва в екопарку «Осокорки» почали вирубувати дерева.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті