Львів погодив перебудову модерністської вілли 1930-х років, на якій вже звели поверх (фото)
Забудовник почав роботи ще кілька років тому, не чекаючи на дозволи. Зараз реконструкцію кам'яниці легалізували.
Забудовник почав роботи ще кілька років тому, не чекаючи на дозволи. Зараз реконструкцію кам'яниці легалізували.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 122 днів. За цей час ми опублікували 24983 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
На місці модерністського будинку 1930-х років на вулиці Мельника, 21 у Львові зведуть творчий центр дитини і юнацтва, повідомляє міська рада.
Будинок не є пам’яткою архітектури, але є типовим прикладом львівського функціоналізму.
Віллу звели у 1938 році на замовлення доктора Людвіка Ебермана. Будівля має характерні для цього стилю кутові вікна, оздоблені клінкерною цеглою. Клінкерною цеглою декоровано й фундамент. У рядянські часи тут був дитячий садок.
У 2018 році благодійний фонд «Лабораторія соціального новаторства» добудував новий поверх — незаконно, до погодження в управлінні архітектури. ДАБІ тоді оштрафувала забудовника майже на 160 тисяч гривень.
Згодом забудовник звернувся до міста з проханням скоригувати видані містобудівні умови щодо висотності та відсотку забудови. За словами головного архітектора Львова Антона Коломєйцева, ці вимоги відповідають історико-архітектурному опорному плану.
«Цей комплекс вже тривалий час розбудовується. Тут маємо історичну будівлю 30-х років з доповненням у вигляді верхнього поверху, і поруч є територія, де планують облаштувати центр дитини і юнацтва з творчою освітньою орієнтацією», — пояснює Коломєйцев.
Засновниками «Лабораторії соціального новаторства» є книжковий видавець Андрій Єлісеєв та голова баптистської семінарії Ярослав Пиж.
«Вони дійсно мають намір зробити центр для дітей і юнацтва, певно, що з релігійним ухилом, мають якесь фінансування, наскільки я знаю, з західних фондів, і умова для проєктанта була — максимальне збереження історичного полотна», — коментував у 2019 році видання МУО головний архітектор Львова Юліан Чаплінський.
Як видно з нових візуалізацій, будинок повністю видозмінять.
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті
© Хмарочос | 2024
В Європі історичні пам’ятки реставрують,в Україні- знищують.