Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 9 років та 279 днів. За цей час ми опублікували 23501 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: Arkitema

У Данії створено Фонд «Українське житло для всіх», який розроблятиме концепцію доступного орендного житла в Україні за поширеною некомерційною данською моделлю.

Основний принцип некомерційного житла в Данії — його доступність незалежно від доходу, соціального статусу чи віку. Орендна плата в соціальному житлі значно нижча за ринкову та фіксована. Громадяни подають заявки, реєструючись у списках очікування.

Дохід від оренди йде на спільне утримання будинку, а також реінвестується в нове будівництво в тій же системі. Мешканці відіграють ключову роль у прийнятті рішень і впливають на умови проживання та спільне утримання житла.

Читайте також: В Україні презентували адаптацію закону про соціальне житло за австрійською моделлю. Як вона працює?

Ця модель ефективно працює в Данії уже понад сто років. Організації, що володіють будинками, забезпечують житлом один мільйон людей — це шоста частина населення країни. Йдеться про 500 тисяч помешкань.

Група фахівців, до якої входять архітектори (зокрема з Henning Larsen Architects/Rambøll), юристи, колишні політики (такі, як колишній мер Копенгагена Франк Єнсен) тощо, вирішили поділитися досвідом з українцями на тлі руйнувань, спричинених російською агресію.

«Під час відновлення країни з’являється можливість зробити деякі речі краще, ніж раніше, — зауважує Бент Мадсен, гендиректор Данської федерації некомерційного житла / BL. — Наприклад, створити соціально та економічно стійкіший ринок орендованого житла, на якому є місце для всіх верств населення. І де доходи від оренди йдуть на ще доступніше житло».

Наразі проєкт зосереджено на розробці концепції та діалозі з українськими муніципалітетами. Далі планують втілити три пілотні проєкти спільно з українськими партнерами.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button