Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 273 днів. За цей час ми опублікували 26138 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?

Впродовж 10 років російсько-української війни сотні тисяч українських військових та їхніх сімей потребували та потребують реабілітації. Наразі по всій Україні, в тому числі і в Києві є багато центрів для відновлення захисників. Тож куди військові можуть звернутись за допмогою для фізичної та психологічної реабілітації в столиці?
Реабілітація в лікарнях за підтримки КМДА
Поки бійці знаходяться на лікуванні реабілітори займаються соціальним відновлення захисників. Вони проводять заняття з арттерапії, буктерапії, анімалотерапії, ігротерапії. Ці практики спільно з плановим лікуванням допомагають військовим краще та швидше відновитись, а ветеранам – повернутись до мирного життя.
Реабілітація військових через спорт в клубі PFC

Спортивна організація, яка займається тренуваннями та проведенням змагань з боксу. Клуб відкрив Ігор Потоцький, заступник директора Агробізнесу з управління земельним банком Kernel та волонтер, спільно з військовими та допомагає бійцям під час ротації чи ветеранам війни в реабілітації та поверненні до цивільного життя.
Ігор все свідоме життя займався боксом та вважає цей вид спорту найчеснішим, бо між людьми, які колись вийшли у ринг, часто трапляється справжня чоловіча дружба. А ідея створити клуб з’явилася, коли він повернувся з гарячих точок в Миколаївській області та побачив, що частина військових шукають можливість тренуватися, а частина шукає вихід в сумнівних звичках. PFC популяризує спорт та співпрацює з Силами оборони України для формування та безкоштовної підготовки спортсменів-боксерів.
“Заступник командира з морально-психологічного забезпечення у військовій частині в Києві, в яку нещодавно перевівся, запропонував піти в секцію з боксу для реабілітації військовослужбовців після поранення. Я погодився, бо в 2015 році після АТО саме спорт допоміг впоратись з травмами та напругою.
Тренування в клубі проходять комфортно. Тренери звертають увагу на стан військовослужбовців, адаптують заняття, щоб покращити стан і не призводити до нових травм. Після тренування відчуваю себе сильнішим та морально відпочившим, бо за 2 години відключають від навколишнього світу. Бокс вимагає концентрації на вправах та поєдинку. Дозволяє морально переключитись з важкої психологічної обстановки, яка в нас є” – поділився враженнями військовослужбовець Іван Козіков.
Тренування проходять в залі на вулиці Генерала Воробйова 13В о 07:00, 17:00, 19:00 з понеділка по п’ятницю, а в суботу – о 12:00. Підготовка військових спортсменів-боксерів та воїнів, які знаходяться на ротації чи реабілітації – безплатна.
Усі представники сил оборони України та їхні діти мають пільгові умови для тренувань.
Центр «Лісова поляна» для відновлення психічного стану
Працює центр з ветеранами та їхніми родинами, із людьми, які пережили полон і тортури. Реабілітація заснована на інтегративному підході, в рамках якої допомога надається комплексно та системно.
Військові – наша сила та впевненість у вільній та незалежній Україні. Показати їм свою вдячність ми можемо не лише підтримкою ініціатив на закупівлі дронів, автомобілів або спорядження, а й нашою відкритістю, гнучкістю та розумінням потреб ветеранів і захисників у цивільному житті. Оборонці, які повертаються додому, мають почуватися повноцінними учасниками спільноти, а для цього повинно змінюватися саме суспільство. Відповідно, сьогодні є великий запит на створення нових центрів реабілітації та підвищення свідомості цивільних.
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті