Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Проєкт терапевтичного саду з особистого архіву Мікаеля Колвілла-Андерсена. Візуалізація: rfi.fr/uk

У Львові з’явиться терапевтичний сад на базі центру реабілітації «Незламені». Завданням простору стане допомога військовим та іншим людям з посттравматичним стресовим розладом. Проєкт презентував данський урбаніст Мікаель Колвілл-Андерсен, як повідомила пресслужба Львівської міськради. Аналогічний природний простір повинен з’явитися у Києві, про що в інтерв’ю медіа RFI розповів Колвілл-Андерсен.

Як стверджує урбаніст, сади можна зустріти в лікарнях у всьому світі. Адже така концепція допомагає пацієнтам покращити свій психологічний та емоційний стан завдяки перебуванню на природі:

«Ми використовуємо дизайн садів, який працює з різними ментальними травмами та ПТСР – посттравматичним стресовим розладом, що сьогодні є поширеною проблемою в українському суспільстві. Для мене велика честь мати змогу запровадити сади відновлення в Україні. Це дуже важливе рішення для ваших потреб. І тут я відчуваю неймовірну підтримку. Я хочу створити один-два пілотних проекти, навчити професіоналів, архітекторів з усієї України як з цим працювати. Я просто хочу, щоб таке було в кожному місті України».

Міський голова Львова Андрій Садовий зазначає, що цей проєкт стане важливою частиною екосистеми людяності UNBROKEN. Таким чином місто хоче відтворити традицію проєктування садів як складової данських медичних закладів. Головною метою створення природного простору є ментальне відновлення українців після завданих війною травм. Сад буде поділений на зони для пацієнтів з різним психологічними станами.

Проєкт терапевтичного саду з особистого архіву Мікаеля Колвілла-Андерсена. Візуалізація: rfi.fr/uk

Терапевтичний сад також має з’явитися в столиці на території Клінічної лікарні «ПСИХІАТРІЯ» (колишньої Київської міської психіатричної лікарні № 1 ім. Павлова). Директор медзакладу дав дозвіл Колвіллу-Андерсену на будівництво природного простору. Спочатку данський урбаніст планував розмістити сад на Подолі, але цьому завадили бюрократичні процеси.

«В Україні люди живуть в постійному стресі: війна, ракетні обстріли, негативні новини. Тож я вирішив досліджувати проблематику психічного здоров’я в Україні та намагатися допомогти людям із ментальними травмами. Ми розмовляли з лікарями, які займаються психічним здоров’ям. І вони не всі знають, як упоратися з такою кризою громадського здоров’я. Ось чому цей терапевтичний сад надзвичайно важливий».

Київський сад відновлення Колвілл-Андерсен планує відкрити до червня. Проєкт передбачає три зони для людей з різними рівнями психічних травм. Перший – для дуже замкнутих у собі, кому важко дається спілкування з іншими та навіть вихід на вулицю. Другий – для двох людей, які могли б поговорити між собою, наприклад під час парної терапії. Тертій – для тих, хто готовий до комунікації у більшій компанії. Ці ж люди вже залучатимуться і до догляду за садом, щоб сприяти реабілітації через фізичну активність.

Проєкт терапевтичного саду з особистого архіву Мікаеля Колвілла-Андерсена. Візуалізація: rfi.fr/uk

У відповідь на запитання про аналогічні проєкти в інших країнах Колвілл-Андерсон зазначає:

«Спеціально розроблених місць для серйозного відновлення психічного здоров’я дуже мало. Є багато лікарень в Америці, Англії, Сінгапурі, Австралії, де є просто гарний сад. Однак це не терапевтичні сади. Мій проєкт розроблений спеціально для дуже серйозних проблем. Дослідження роботи таких садів у Данії та Швеції було зосереджено на загальному психічному здоров’ї для всіх людей, зокрема для наших ветеранів війни в Югославії, Іраку та Афганістані».

Більше про проєкт терапевтичного саду в Україні можна дізнатися на офіційному сайті Колвілл-Андерсена.

Мікаель Колвілл-Андерсен – данський дизайнер, урбаніст і експерт з міської мобільності. Він заснував Copenhagenize Design Company та співпрацюжє з містами й урядами в усьому світі, започатковуючи пов’язані з урбаністикою проєкти. Україні Мікаель допомагає від початку повномасштабної війни. Також урбаніст є автором-куратором книги «45 ідей для украінських міст. Та будь­-якого іншого міста світу», яка пропонує ініціативи для розвитку міського простору в Україні від різних міжнародних експертів.

З особистого архіву Мікаеля Колвілла-Андерсена. Фото: rfi.fr/uk

Зокрема, Колвілл-Андерсен створив проєкт Bikes4Ukraine, який полягає у розповсюдженні вживаних велосипедів з Європи. Вже у понад 35 українськи містах і селищах велосипеди використовуються для доставки гуманітарної допомоги, продуктів, води, медикаментів тощо. А ще ці транспортні засоби активно застосовуються для пересування у віддалених громадах, що постраждали від російської агресії.

На вихідних Колвілл-Андерсен долучився до оновлення парклету на Подолі в Києві, про що «Хмарочос» розповідав раніше.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button