Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 297 днів. За цей час ми опублікували 26304 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: facebook.com/warmuseum.kyiv.ua

Музей історії України у Другій світовій війні збирається демонтувати монументальний горельєф «Курська битва» як «наочний символ більшовицької пропаганди» та перемістити його у фонд. При цьому музейники не показали фото твору, але, вочевидь, ідеться про металевий рельєф, що на фото нижче.

Фото: romali83.livejournal.com

Надалі планують демонтувати всі монументальні твори на території музею, які вважатимуть пропагандистськими. Оскільки собі за мету ставлять «позбутися радянського наративу, який десятки років пропагував міф “великої вітчизняної війни”», а весь музей відпочатку будувався під цей наратив, то такими можуть виявитися всі монументальні твори на території.

«У планах — максимальна зміна архітектурного ландшафту: демонтаж усіх пам’ятників та елементів радянської пропаганди», — заявляють у музеї.

Один із бронзових горельєфів галереї, що веде до будівлі музею. Фото: facebook.com/radseason

Музейники планують змінити всю архітектуру простору та концепцію музею. Його було відкрито 1981 року як музей, присвячений участі СРСР у Другій світовій у 1941—1945 роках, — війні, що в радянській історіографії позначалася як «Велика Вітчизняна».

Один із бронзових горельєфів галереї, що веде до будівлі музею

Торік із монумента «Батьківщина-мати» демонтували радянський герб і замінили його на тризуб. Також пропонували перейменувати саму інституцію на «Національний музей війни за незалежність». 

Тепер хочуть, аби експозиція передусім розповідала про «століття збройної боротьби українців за свободу й незалежність». Музей має перевтілитися у «місце пам’яті, вшанування та глорифікації всіх борців за волю й незалежність українського народу та держави».

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button