Історичні музеї Києва та України не поділили «Архангела Михаїла»: Київрада просить зберегти барельєф у музейному фонді столиці
У березні закінчився термін договору про тимчасове зберігання пам’ятки в Музеї історії Києва.
У березні закінчився термін договору про тимчасове зберігання пам’ятки в Музеї історії Києва.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 119 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
На сесії Київської міської ради 21 березня депутати підтримали звернення до Міністерства культури та Національного музею історії України щодо збереження в барельєфа «Архангел Михаїл» в експозиції Музею історії міста Києва.
Там київська реліквія знаходиться з 1982 року. За словами голови постійної комісії Київради з питань культури Вікторії Мухи, в музеї для барельєфа облаштоване спеціальне місце для експонування та забезпечені відповідні умови для збереження. Проте з 2016 року керівництво Музею історії України постійно ініціює повернення барельєфа до своїх фондів.
У березні 2024 року закінчився термін договору про тимчасове зберігання «Архангела Михаїла» в Музеї історії Києва, укладений у 2019 і 2020 роках завдяки участі Міністерства культури. Тепер керівництво Національного музею нібито відмовляється продовжити дію договору.
«Дуже дивна позиція, оскільки коли зазначений музей мав проблеми з приміщенням, місто пішло на зустріч та шукало можливі варіанти вирішення проблеми. Натомість зараз музей демонструє необґрунтовану, на нашу думку, позицію. Така ситуація загрожує тим, що ця унікальна реліквія, яка безпосередньо пов’язана саме з київською історію, назавжди залишить Музей історії міста Києва», – зазначила Вікторія Муха.
На думку депутатки, після 40 років перебування в київському музеї образ барельєфа у багатьох киян асоціюється саме з Музеєм історії Києва та сприймається як його візитівка, слугуючи осередком для низки освітніх, наукових і екскурсійних проєктів.
Барельєф із зображенням покровителя Києва був створений орієнтовно у 17 столітті місцевими майстрами і за кошти жителів міста для будинку Київського магістрату. Ратушу «Архангел Михаїл» прикрашав до 1811 року, коли в місті сталася масштабна пожежа.
У 1982 році, під час створення Музею історії міста Києва, новій інституції з фондів інших музеїв передавалися збережені в оригінальному вигляді артефакти, які були максимально дотичні до минулого української столиці. Тоді реліквія з Архангелом також потрапила у київський музей, за згодою Національного музею історії України.
Нещодавно «Хмарочос» розповідав як Музей історії України у Другій світовій війні анонсував демонтаж усіх пам’ятників і горельєфів на своїй території.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті