Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: «Тисячі дверей Одеси»

У будинку Ставро в Одесі відреставрували двері зразка 1892 року. Відновлювальні роботи провела майстерня «Тисячі дверей Одеси». Зокрема, дверні ручки були відтворені за допомогою 3D-сканування.

Фото: «Тисячі дверей Одеси»

Оскільки блиск латуні потьмянів під впливом часу, майстри відновили автентичні латунні шпінгалети стулок дверей і кватирок та латунні плінтуси, які прикрашають нижню частину дверей і захищають їх від зовнішніх впливів.

Фото: «Тисячі дверей Одеси»

За словами «Тисячі дверей», дверні ручки, які пройшли шлях від 3D-сканування до відтворення – демонструють диво сучасних технологій, що втілюють історичну спадщину в латуні.

Фото: «Тисячі дверей Одеси»

Ковані ґрати, які майстрам також вдалося відтворити, в організації вважають не лише прикрасою:

«Вони – діалог з епохою, де кожен завиток, переплетення ліній і клепки передають дух старовинної Одеси, мистецтва і витонченості, властивої архітектурі того часу. Ці ґрати несуть на собі відбиток традицій, майстерно вписаних у сучасний міський пейзаж».

Фото: «Тисячі дверей Одеси»

Оновлене різьблення дверей містить у своєму складі три породи дерев: модрину, вільху і дуб. Завдяки просоченню данськими маслами деревина захищена від зовнішніх впливів.

Фото: «Тисячі дверей Одеси»

«Унікальні двері, просочені історією вулиць Одеси, завдяки мистецтву реставрації знайшли друге життя… Кожен відновлений елемент просякнутий повагою до минулого і прагненням зберегти його для майбутніх поколінь», – зазначили у майстерні.

«Тисячі дверей Одеси» – це програма реставрації та популяризації старовинних дверей і воріт, яка співфінансується Представництвом Євросоюзу в Україні. Раніше «Хмарочос» розповідав як майстерня відреставрувала одеську  браму 1835 року.

Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
всього від 100 грн/місяць!

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button