В Україні готуються запровадити механізм оренди соціального житла
Йдеться про нижчу за ринкову ставку оплати, орендодавцем виступають громади.
Йдеться про нижчу за ринкову ставку оплати, орендодавцем виступають громади.
Соціальне орендне житло як новий для України вид планують запустити депутати, які зараз розробляють законопроєкт «Про основні засади житлової політики». Про це повідомила голова парламентського комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олена Шуляк.
98% житла в Україні перебуває у приватній власності. Поширеної в Європі системи, в якій держава чи місто володіє житловим фондом і здає його в оренду за ціною, нижчою за ринкову, соціально вразливим групам, фактично не існує.
На тлі великої війни, коли сотні тисяч людей стали біженцями та переселенцями, в Україні постало питання про створення соціального житла.
В основі механізму, який зараз розробляється у Верховній Раді, закладена нижча за ринкову ставка оплати. Усі надходження орендних платежів спрямовуватимуться до револьверного фонду, з якого надалі будуватимуть нове житло. Орендодавцем виступають громади.
Водночас власне квартир під соціальну оренду бракує — більшість площ перебуває у приватній власності. Шуляк вважає, що держава може отримати гроші на формування житлового фонду, зокрема, коштом арештованих російських активів за кордоном та з рахунків колаборантів.
За її словами, перші пілотні проєкти з запуску механізмів соціальної оренди в Україні вже тестуються. Наприклад, міжнародна організація з міграції (МОМ) при ООН за підтримки уряду Німеччини розпочала на Львівщині проєкт Housing. Ця програма передбачає створення житла для довгострокового проживання переселенців на умовах доступної оренди.
Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» всього від 100 грн/місяць!
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті