Після трьох років реконструкції з фасаду «Будинку зі зміями» зняли риштування
Проєкт реконструкції занедбаної пам’ятки архітектури представили в 2019 році.
Проєкт реконструкції занедбаної пам’ятки архітектури представили в 2019 році.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24972 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
З «Будинку зі зміями» на вул. Великій Житомирській, 32 прибрали будівельні конструкції. Фасад архітектурної пам’ятки був закритий риштуванням з 2021 року через реконструкцію.
«Будинок зі зміями» звели в 1911 році на замовлення київської купецької родини Чоколових. Архітектором був Ігнатій Ледоховський. Особливістю фасаду будівлі є скульптурні композиції з плазунами та ліпні орнаменти з листям каштанів.
У 2010 році будинок придбало ТОВ «Акваплаз». Нові власники планували перетворити споруду на готель, зокрема добудувати декілька поверхів і мансарду, а під землею зробити паркінг. Але відтоді почався видимий занепад будівлі.
Згодом будинок викупив Богдан Батрух, генеральний директор компанії B&H Film Distribution. Він і розпочав відновлювальні роботи.
Проєкт реконструкції занедбаної пам’ятки архітектури представили в 2019 році. А через два роки розпочалися реставраційні роботи. За функціональним призначенням у будівлі планується розміщення офісів.
Архітектор проєкту обіцяв у процесі реконструкції зберегти оригінальні сходи й оформлення вестибюлю та відновити втрачені декоративні елементи. Також у 2021 році почали знімати останній поверх споруди, який був надбудований у радянський період. Замість цього планували зробити мансарду.
До того ж, замовник і виконавці ремонто-реставраційних робіт стверджували, що збираються відтворити первісне внутрішнє планування, також змінене переплануваннями в радянський час.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті