Експерти з’ясують наскільки аварійним є стан Поштової площі
Однак дослідження стосуватимуться лише конструкцій на площі, обстеження стану ґрунтів і їхнього впливу на метро – не замовили.
Однак дослідження стосуватимуться лише конструкцій на площі, обстеження стану ґрунтів і їхнього впливу на метро – не замовили.
Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 303 днів. За цей час ми опублікували 26351 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
Стати членом Товариства | Хто ми такі?
Київська влада замовила проведення експертного дослідження для з’ясування ступеня аварійності Поштової площі. Його проводитиме Державний науково-дослідний інститут будівельних конструкцій (НДІБК), який вже робив обстеження у 2015 та 2019 роках.
З експертом інституту робоча нарада пройшла у підземному котловані під площею. Також на зустрічі були присутні представник замовника будівництва транспортної розв’язки на Поштовій площі, в.о. керівника Київського метрополітену та ініціатори створення Музею на Поштовій.
Однак дослідження стану ґрунтів і їхнього впливу на метро та будівлі навколо – не замовили. Обстеження стосуватимуться лише конструкцій на площі: тимчасових паль, бетонної плити, буросічних паль, вхідних груп.
«Не буде відповіді на питання: «Чи деформуються тунелі метро та чи просядуть будівлі навколо, завдяки підняттю рівня ґрунтових вод та замочуванню ґрунтів, бо в котловані під площею 5 років не було ніякого дренажу і 1/3 площі зайнята водою», – заявила засновниця громадського руху «Почайна» Аннабелла Моріна.
За словами активістки, не вивчати ґрунти місто вирішило через можливі негативні результати нового дослідження НДІБК, з огляду на попередні обстеження.
Водночас Київський метрополітен нібито сподівається на бетонну плиту, яка відгороджує станцію від котловану. А тому стверджує, що замочення ґрунтів не несе ніякої загрози.
Нещодавно «Хмарочос» детально розповідав у якому стані Поштова площа перебуває через дев’ять років після початку реконструкції. Завершувати її повинен був інвестор ТРЦ, будівництво якого визнали незаконним. Проте у КМДА повідомили, що інвестиційний договір із забудовником досі чинний. Тому поки доля Поштової площі залишається невідома.
Однак наприкінці квітня члени тимчасової парламентської комісії з оцінки діяльності влади Києва заявили про критичний стан конструкцій і комунікацій на Поштовій площі. Хоча ще в експертному висновку за 2015 рік було вказано про ризик деформації тунелів метро, якщо не зробити дренаж. Ситуацію ускладнює високий рівень ґрунтових вод, просідання ґрунту та зсуви з боку Володимирської гірки. Це може загрожувати безпеці людей, які проходять або проїжджають площею.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті