Біля Музею історії України знесли церкву-самобуд. Вона стояла 18 років
Звільнений від «церкви-мафу» простір планують використовувати для проведення заходів, а також планують археологічні дослідження.
Звільнений від «церкви-мафу» простір планують використовувати для проведення заходів, а також планують археологічні дослідження.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 119 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
16 травня було знесено церкву, самовільно збудовану на території Національного музею історії України.
Будівля, відома як «церква-маф», проіснувала на Старокиївській горі 18 років: з 2006-го. Спочатку мала вигляд трьох сполучених між собою кіосків, поступово перетворившись на капітальну споруду — «Десятинний Храм Різдва Пресвятої Богородиці» УПЦ МП.
У вересні 2023 року Північний апеляційний господарський суд зобов’язав знести будівлю. Оскільки відповідач запевняв, що не має грошей на демонтаж, необхідну суму зрештою вирішив зібрати сам музей — на це знадобилася менш як доба.
У ранковій заяві музейники наголошують, що Музей історії утворює цілісний комплекс із Старокиївською горою та садибою. На цій ділянці розташовано залишки не тільки Десятинного храму, а й споруд і поховань, датованих часом до прийняття християнства і пов’язаних з історією України і низки інших країн Європи.
Звільнений від «церкви-мафу» простір планують використовувати для проведення просвітницьких заходів і дитячих програм. У перспективі планують археологічні дослідження ділянок, що досі не були вивчені або не стали експозиційними обʼєктами.
Демонтаж забезпечила державна виконавча служба України.
На телеграм-сторінці «церкви-мафу» пишуть, що знесення супроводжували «сотні поліцейських озброєні зброєю, по три обойми до автоматів». Також нарікають, що з будівлею зникли вмонтовані у стіни бронзові ікони и розписи.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті