Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 122 днів. За цей час ми опублікували 24984 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: Art Wall – Kittenprint / Unsplash

Енергетичний регулятор збільшив на 20–130% граничні ціни на електрику для бізнесу в години вечірнього піка та вночі. Нові тарифи почнуть діяти від першого червня, повідомляє Forbes.

Це перше підвищення цін на електирку для бізнесу з листопада 2023 року. Рішення має вплинути на обсяги імпорту, щоб зменшити дефіцит в енергомережі, що виник через російські обстріли.

Протягом березня–травня Росія пошкодила українські теплові та гідроелектростанції, які при потребі здатні швидко збільшувати виробництво. До того ж зараз іде на спад водопілля, тому гідроелектростанції не можуть працювати вночі, як у попередні тижні.

Дефіцит може компенсувати імпорт. Але для цього ціни на українському ринку мають бути вищими, ніж в сусідніх країнах. У нічні години ціна опускається нижче рівня сусідів і робить імпорт невигідним.

Україна імпортує найбільше електрики з Угорщини. Якщо угорська енергія протягом доби коштує максимум 7025 гривень за МВт, в Україні це 4000 гривень/МВт.

Максимальні ціни в «робочі» години — з 8:00 до 17:00 залишаться на рівні 5600-6900 грн/МВт. Найбільші зміни — у нічний час:

  • зростання на 87%, до 5600 грн/МВт у період з 00:00 до 07:00
  • на 130%, до 6900 грн/МВт протягом 23:00–24:00.

Найвища ціна зафіксована на рівні 9000 грн/МВт у період вечірнього піка – 17:00–23:00. Зростання на 23%.

Бізнес споживає близько 25% електроенергії в країні. Для населення, частка якого у споживанні 30%, тариф лишається незмінним — 2,64 грн/кВт-год.

Повністю від відключень імпорт не врятує.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button