У Лондоні відкрили музей бездомності
Серед історій — життєвий шлях успішного фінансиста з Японії, який зрештою опинився на вулицях Лондона.
Серед історій — життєвий шлях успішного фінансиста з Японії, який зрештою опинився на вулицях Лондона.
Музей бездомності відкрився днями в едвардіанському маєтку в лондонському Фінсбері парку, повідомляє BloombergCityLab.
Довгий час музей сам був «бездомним». Його заснували у 2014 році подружжя Джесс і Метт Тертл, і він функціонував у вигляді тимчасових мандрівних експозицій.
На першій виставці під назвою «Як пережити апокаліпсис» розповідають історії, які свідчать, що бездомність може трапитися фактично з кожним. Так, серед цих історій — життєвий шлях успішного фінансиста, який раніше мешкав у Японії, а у віці шістдесяти років, перенісши лікування від раку, опинився на вулицях Лондона, кутаючись у ковдру з логотипом свого колишнього роботодавця.
На виставці не просто зібрано артефакти — працівники музею розповідають історію, що ховається за кожною річчю. Наприклад, ціпок належав бездомному чоловіку, який, уже вийшовши з автобусу, виявив, що забув милиці. На вулиці лежала довга гілка, і він використав її як ціпок і більше з ним не розлучався. З часом він навіть оформив кінець палиці у формі зміїної голови — як посилання на свій улюблений роман, «Осину фабрику» Ієна Бенкса.
«Ми хочемо трохи перевернути наратив, який використовують, говорячи про бездомність, — пояснює менеджер музею Адам Хеммінгс. — Навколо бездомності багато жалощів, багато образів жертви. Ми намагаємося показати, що в цій виставці є багато мудрості та творчості».
У 2022 році 290 тисяч британських родин звернулися за допомогою через втрату даху над головою. Це вдвічі більше, ніж десять років тому. У той рік кількість людей на вулицях зросла на 26%. Вартість оренди у Британії зростає швидше, ніж темпи загальної інфляції.
Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» всього від 100 грн/місяць!
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті