Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 59 днів. За цей час ми опублікували 24498 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Візуалізація: управління архітектури та урбаністики Львівської міської ради

В історичному центрі Львова на місці колишнього ринку «Добробут» облаштують сквер. Таке рішення на засіданні прийняв виконавчий комітет Львівської міськради. Згодом місце перетворять на великий громадський простір, а також розроблять концепцію зв’язку скверу з зеленими зонами на вул. Підвальній та просп. Свободи.

Сквер з’явиться на площі Князя Ярослава Осмомисла, біля Львівської опери. Ця територія належить до Світової спадщини ЮНЕСКО як частина об’єкта «Ансамбль історичного центру Львова». Колись тут знаходилися оборонні споруди, які оточували центральні квартали міста.

На початку ХХ століття площа за Оперним театром була головним громадським простором у центрі Львова. Проте історична забудова майже не збереглася дотепер. Саме цей простір планує відтворити міська влада, розробивши комфортне планування та встановивши вуличні меблі. Також можуть облаштувати дитячий майданчик або водний чи мистецький об’єкт.

Архівна світлина простору біля Львівської опери. Фото: Любомир Зубач

За ділянку на місці колишнього ринку «Добробут» Львівська міська рада судиться вже понад 20 років. На початку 2024 Верховний Суд ухвалив рішення на користь міськради та скасував рішення усіх попередніх інстанцій. Справу скерували на новий розгляд.

Колишній ринок, який знаходився у центрі міста, з’явився на цій локації у 90-х роках. Тоді Львівська міськрада спільно з австрійськими інвесторами вирішила звести готель на вул. Старій. Проте через кризу будівництво зупинилося. Згодом на цьому місці вирішили тимчасово облаштувати ринок. Міська рада ухвалила рішення про його створення, але проіснувати він мав лише до 2002 року.

Проте у 2004 році підприємство «Галінвест», яке заснували з метою будівництва готелю, вирішило привласнити собі ділянку та виключило міськраду з ТОВ. З цього року львівська влада судилася за повернення ділянки у власність міста.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button