У Києві з’явилися перші дощові садки
Дощові садки допомагають боротися з локальним затопленням території під час злив і зберігають дощову воду.
Дощові садки допомагають боротися з локальним затопленням території під час злив і зберігають дощову воду.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 121 днів. За цей час ми опублікували 24983 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
У Києві облаштували перші дощові садки – у Подільському, Солом’янському та Оболонському районах, на локаціях, що найбільше страждають від підтоплень. Найближчим часом ландшафтні їх планують створити у всіх районах міста.
Дощові садки допомагають боротися з локальним затопленням території під час злив і зберігають дощову воду, якою живляться рослини у період посухи. Тому вони є одним з дієвих способів адаптації міста до спекотної погоди.
Функціонують дощові садки як своєрідні зливостокові каналізації: з дахів і тротуарів вода збирається в резервуари або басейни, де проходить через очисні системи.
Такі простори здатні поглинати, затримувати та фільтрувати до 90% води, що потрапляє на їхню поверхню. Зібрану воду можна направляти у ґрунт, накопичувати в резервуарах для певних потреб (наприклад, полив газонів), перенаправляти до системи водопостачання з попереднім очищенням та використовувати як питну воду.
Створюють дощові садки у вигляді заглиблених клумб, оточених вологолюбними та стійкими до спеки багаторічними рослинами. Рослини, які висаджують у дощових садках, сприяють очищенню та зволоженню повітря, а також нормалізують локальний мікроклімат.
Як повідомляють у «Київзеленбуді», дощові садки не складні в обслуговуванні. Певні види рослин можуть потребувати лише сезонного зрізання чи скошування.
У Львові вперше облаштували громадський дощовий садок у 2020 році. Тоді волонтери зробили систему відведення дощової води з даху сусіднього житлового будинку, а також висадили саджанці винограду та плющів на стіні, щоб захистити її від перегрівання і створити більше затінку. Таким чином простір адаптували до літньої спеки та зробили комфортнішим для містян.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті