Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 65 днів. За цей час ми опублікували 24558 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: КМДА

У Києві облаштували перші дощові садки – у Подільському, Солом’янському та Оболонському районах, на локаціях, що найбільше страждають від підтоплень. Найближчим часом ландшафтні їх планують створити у всіх районах міста.

Дощові садки допомагають боротися з локальним затопленням території під час злив і зберігають дощову воду, якою живляться рослини у період посухи. Тому вони є одним з дієвих способів адаптації міста до спекотної погоди.

Функціонують дощові садки як своєрідні зливостокові каналізації: з дахів і тротуарів вода збирається в резервуари або басейни, де проходить через очисні системи.

Такі простори здатні поглинати, затримувати та фільтрувати до 90% води, що потрапляє на їхню поверхню. Зібрану воду можна направляти у ґрунт, накопичувати в резервуарах для певних потреб (наприклад, полив газонів), перенаправляти до системи водопостачання з попереднім очищенням та використовувати як питну воду.

Створюють дощові садки у вигляді заглиблених клумб, оточених вологолюбними та стійкими до спеки багаторічними рослинами. Рослини, які висаджують у дощових садках, сприяють очищенню та зволоженню повітря, а також нормалізують локальний мікроклімат.

Як повідомляють у «Київзеленбуді», дощові садки не складні в обслуговуванні. Певні види рослин можуть потребувати лише сезонного зрізання чи скошування.

У Львові вперше облаштували громадський дощовий садок у 2020 році. Тоді волонтери зробили систему відведення дощової води з даху сусіднього житлового будинку, а також висадили саджанці винограду та плющів на стіні, щоб захистити її від перегрівання і створити більше затінку. Таким чином простір адаптували до літньої спеки та зробили комфортнішим для містян.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button