Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Візуалізацї: АІММ

У селі Дзвінкове неподалік Києва збудують реабілітаційний центр, у якому надаватимуть психологічну та соціальну підтримку сім’ям із дітьми після пережитих травматичних подій.

Ескізний проєкт розробило архітектурне бюро АІММ на замовлення благодійного фонду «Голоси дітей». До створення візуалізації долучились підлітки з Дитячої креативної ради фонду.

«Спочатку ми взагалі не розуміли, як зможемо щось придумати, якщо ми не професійні архітектори, а потім розгулялися на мільярд ідей. Думаю, що подібні опитування та їх врахування — це крутий інструмент, щоб повноцінно залучити підлітків у процес і зробити простір максимально комфортним», — коментує голова дитячої ради Вероніка Шелдагаєва.

Діти виявили бажання бачити реабілітаційний центр з високою сенсорністю задля кращого орієнтування в просторі, з ліфтами та пандусами, підземними укриттями, де є повноцінні кімнати для заходів, окремий простір із книжками, кухнею на вулиці, будиночком на дереві з ковдрами та настільними іграми. А також кота.

Архітектурне бюро АІММ стало генеральним проєктувальником за результатами тендера, проведеного на початку 2024 року. Серед найвідоміших проєктів бюро — реконструкція кінотеатру «Жовтень», кардіологічна лікарня в Брюховичах, бізнес-центр М3.

«Нічого для дітей без дітей — так ми розпочали формувати завдання на проєктування для себе. Команда АІММ організувала дитячий хакатон онлайн з майбутніми маленькими мешканцями, де діти презентували свої ідеї та бачення», — розповідає співзасновниця АІММ Анна Іскіердо.

«Хоча це і не перший “дитячий” об’єкт для нас, але Дзвінкове став викликом. Не як для архітекторів, а як дорослому дозволити собі знову стати дитиною: загубитись у коридорах-лабіринтах чи придумати систему лазалок між частинами будівлі; створити “халабуду” для усамітнення чи творчий простір без прямих кутів», — додає вона.

Крім основної та адміністративної будівель, центр міститиме спортивний комплекс, літню кухню, амфітеатр із накриттям, загони для тварин, а також альтанки й дитячі майданчики.

Концепт проєкту базується на п’яти принципах:

  • «замкненість» середовища;
  • адаптивність та варіативність;
  • дитиноорієнтований масштаб;
  • безпека;
  • інклюзивність.

У реалізації бере участь девелопер Alterra Group, відомий книгарнею «Сенс» на Хрещатику та індустріальним парком «Формація» у Львові. Компанія надаватиме консультації щодо підбору підрядників, планувальних і технічних рішень, а також підтримку в проведенні будівельних, ремонтних, реставраційних робіт.

Будівництво реабілітаційного центру частково профінансувала благодійна ініціатива Bandle for Ukraine, надалі «Голоси дітей» шукатимуть нових донорів.

Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
всього від 100 грн/місяць!

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button