Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 125 днів. За цей час ми опублікували 25004 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Візуалізацї: АІММ

У селі Дзвінкове неподалік Києва збудують реабілітаційний центр, у якому надаватимуть психологічну та соціальну підтримку сім’ям із дітьми після пережитих травматичних подій.

Ескізний проєкт розробило архітектурне бюро АІММ на замовлення благодійного фонду «Голоси дітей». До створення візуалізації долучились підлітки з Дитячої креативної ради фонду.

«Спочатку ми взагалі не розуміли, як зможемо щось придумати, якщо ми не професійні архітектори, а потім розгулялися на мільярд ідей. Думаю, що подібні опитування та їх врахування — це крутий інструмент, щоб повноцінно залучити підлітків у процес і зробити простір максимально комфортним», — коментує голова дитячої ради Вероніка Шелдагаєва.

Діти виявили бажання бачити реабілітаційний центр з високою сенсорністю задля кращого орієнтування в просторі, з ліфтами та пандусами, підземними укриттями, де є повноцінні кімнати для заходів, окремий простір із книжками, кухнею на вулиці, будиночком на дереві з ковдрами та настільними іграми. А також кота.

Архітектурне бюро АІММ стало генеральним проєктувальником за результатами тендера, проведеного на початку 2024 року. Серед найвідоміших проєктів бюро — реконструкція кінотеатру «Жовтень», кардіологічна лікарня в Брюховичах, бізнес-центр М3.

«Нічого для дітей без дітей — так ми розпочали формувати завдання на проєктування для себе. Команда АІММ організувала дитячий хакатон онлайн з майбутніми маленькими мешканцями, де діти презентували свої ідеї та бачення», — розповідає співзасновниця АІММ Анна Іскіердо.

«Хоча це і не перший “дитячий” об’єкт для нас, але Дзвінкове став викликом. Не як для архітекторів, а як дорослому дозволити собі знову стати дитиною: загубитись у коридорах-лабіринтах чи придумати систему лазалок між частинами будівлі; створити “халабуду” для усамітнення чи творчий простір без прямих кутів», — додає вона.

Крім основної та адміністративної будівель, центр міститиме спортивний комплекс, літню кухню, амфітеатр із накриттям, загони для тварин, а також альтанки й дитячі майданчики.

Концепт проєкту базується на п’яти принципах:

  • «замкненість» середовища;
  • адаптивність та варіативність;
  • дитиноорієнтований масштаб;
  • безпека;
  • інклюзивність.

У реалізації бере участь девелопер Alterra Group, відомий книгарнею «Сенс» на Хрещатику та індустріальним парком «Формація» у Львові. Компанія надаватиме консультації щодо підбору підрядників, планувальних і технічних рішень, а також підтримку в проведенні будівельних, ремонтних, реставраційних робіт.

Будівництво реабілітаційного центру частково профінансувала благодійна ініціатива Bandle for Ukraine, надалі «Голоси дітей» шукатимуть нових донорів.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button